Rusza budowa kolejnego budynku kompleksu High5iveźródło: Materiały inwestora

Rusza budowa kolejnego budynku kompleksu High5ive

Kraków
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Skanska rozpoczęła budowę trzeciego budynku krakowskiej inwestycji High5ive. W ramach prac budowlanych powstanie jednocześnie garaż podziemny pod czwarty budynek biurowy. Powstające w samym sercu miasta High5ive, składające się docelowo z 5 budynków, wykreuje 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Cały projekt stworzy w tej części Krakowa ciekawie zagospodarowaną, przemyślaną przestrzeń miejską.
Trzeci budynek biurowy kompleksu High5ive, którego budowa właśnie się rozpoczęła, będzie liczyć 9 pięter naziemnych i dostarczy najemcom około 12 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Zostanie on oddany do użytku w I kwartale 2020 roku. 
Już w 2018 roku, po ukończeniu I etapu inwestycji, tereny przy powstającym parku biurowym High5ive zaczną się zazieleniać. Zasadzonych tu zostanie kilkadziesiąt różnych gatunków drzew, krzewów, traw i bylin ozdobnych. Docelowo, nad wjazdem do tunelu prowadzącego do Ronda Mogilskiego powstaje zielona wyspa z wyznaczonymi strefami do wypoczynku i pracy coworkingowej. Niedaleko niej znajdzie się także nieduża scena. 
"Przybić piątkę" z inwestycją mogą także miłośnicy sportu. Nie zabraknie tu bowiem infrastruktury dla zapalonych rowerzystów. Z myślą o nich w budynku D, który realizowany jest w I etapie, powstanie centrum rowerowe Bike5ive z parkingiem dla 200 rowerów i prysznicami. W całym kompleksie znajdą się również poidełka dla ludzi i zwierząt, mała architektura, ale i takie udogodnienia jak ładowarki do smartfonów.
REKLAMA
Chcemy naszym projektem biurowym ożywić tą część miasta. Mamy pomysł jak dopasować się do istniejących funkcji i zabudowy, tak żeby dać krakowianom i działającym tu firmom nowoczesne miejsca do pracy, ale również ciekawą, otwartą dla wszystkich przestrzeń miejską – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. – Z tego względu zaprosiliśmy do współpracy studentów, którzy pokazali poprzez wystawę prac jak za pomocą sztuki miejskiej można ożywić nawet trudne tereny w centrum. Już niebawem, dzięki współpracy kilku partnerów, na ścianie Galerii Krakowskiej powstanie mural inspirowany twórczością Stanisława Lema. To pokazuje, że razem z budową naszego projektu ta część Krakowa będzie się zmieniać na plus – dodaje Mariusz Krzak. 
High5ive docelowo dostarczy 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. I etap inwestycji, zostanie oddany do użytku na początku przyszłego roku. Najemcy będą mogli skorzystać tutaj z usługi concierge, dzięki której bez wychodzenia z biura dedykowana osoba pomoże w załatwieniu prostych spraw prywatnych jak np. odbiór biletów do teatru czy ubrań z pralni. Kompleks budowany jest zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Gold będzie również ubiegał się o certyfikat "Obiekt bez Barier". Oznacza to, że projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim. 
High5ive: kluczowe fakty i liczby
 • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 70 000 mkw.
 • Powierzchnia najmu I etapu (budynek D i E): ok. 23 000 mkw.
 • Powierzchnia najmu II etapu (budynek A i B): ok. 37 000 mkw.
 • Budynek A: 9 kondygnacji naziemnych, budynek B: 6.
 • I etap kompleksu dostarczy 162 miejsc parkingowych.
 • Cały II etap kompleksu (bud. A i B) dostarczy około 400 miejsc parkingowych.
 • Parking pod budynki A i B – 2-poziomowy.
 • Zakończenie budowy I etapu kompleksu (budynek D i E) – 2 kw. 2018 r.
 • Zakończenie budowy budynku A – I kw. 2020 r.
 • Projekt otrzyma certyfikat LEED Gold oraz certyfikat dostępności "Obiekt bez Barier".
 • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
 • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA