DODAJ

Remonty na DW-246 Łabiszyn – Złotniki

kujawsko-pomorskie
Remonty na DW-246 Łabiszyn
RynekInfrastruktury
2014-04-25 15:50:13

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg na przebudowę odwodnienia przy drodze wojewódzkiej nr 246 w Pęchowie. Dzięki inwestycji poprawi się też stan nawierzchni między Łabiszynem a Jeżewem.


 


Zakres prac obejmuje remont odwodnienia DW-246 oraz drogi powiatowej 1539C w Pęchowie. Wody deszczowe będą spływały powierzchniowo do istniejących regulowanych i odbudowanych rowów przydrożnych, które są zlokalizowane wzdłuż drogi wojewódzkiej oraz za pomocą ścieków przykrawężnikowych.


 


Realizacja prac będzie się wiązała z częściową rozbiórką nawierzchni, montażem rurociągów i studni. Kierowcy w trakcie robót muszą przygotować się na jazdę z prędkością do 30 km na godzinę oraz zwężenie jezdni. Prace mają się zakończyć do 30 sierpnia.


 


Inwestycja zakłada też wykonanie nowego oznakowania poziomego na skrzyżowaniu z drogą lokalną na Krążki. Część powierzchni zostanie wyłączona z ruchu, co pozwoli lepiej skanalizować ruch na głównym kierunku Łabiszyn – Złotniki Kujawskie.


 


Na drodze wojewódzkiej nr 246 zaplanowano też inne prace. Na odcinku o długości 4 km między Łabiszynem i Jeżewem zostanie przeprowadzone powierzchniowe utrwalenie, co zabezpieczy drogę przed wnikaniem wilgoci i wydłuży jej trwałość. Te prace zaplanowano na okres wakacyjny, gdy ruch na drodze jest zdecydowanie mniejszy i zakończą się one najpóźniej 14 sierpnia.


 


DW-246 łączy Nakło, Szubin, Łabiszyn, Złotniki Kujawskie, Gniewkowo i Dąbrowę Biskupią. Znaczna jej część została zmodernizowana w ubiegłych latach dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przebudowa odcinka Nakło – Szubin – Łabiszyn kosztowała 42 mln zł. Poza tym na innych fragmentach realizowany był szereg zadań poprawiających bezpieczeństwo (budowa chodników w Lipiu, Gniewkowie, Rojewie, budowa zatoki do ważenia pojazdów w Gniewkówcu).