DODAJ

Apartamenty Zielony Sołacz sprzedane

Mieszkania i domy / Poznań
Apartamenty Zielony Sołacz sprzedane
Kajtman
2018-01-16 13:54:36
Wystarczyły dwa miesiące od uzyskania pozwolenia na użytkowanie by firma Monday Development, należąca do grupy kapitałowej Unidevelopment S.A., zakończyła sprzedaż wszystkich mieszkań w inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz w Poznaniu. Po sąsiedzku, już niebawem, rozpocznie się realizacja następnego etapu inwestycji.

Poznański Sołacz to jedna z najbardziej urokliwych i pożądanych lokalizacji mieszkaniowych w śródmieściu Poznania. Nic więc dziwnego, że prestiżowy projekt Monday Development spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Od wbicia przysłowiowej pierwszej łopaty, do sprzedaży ostatniego mieszkania, minęło szesnaście miesięcy. Wszystkie z 61 mieszkań zostały już sprzedane. – Na pewno  do sukcesu inwestycji przyczyniła się jej lokalizacja i fakt, że budynek graniczy bezpośrednio z Parkiem Wodziczki, do którego mieszkańcy mają indywidualne wyjście. O bardzo szybkiej sprzedaży mieszkań przesądziła także nowoczesna architektura budynku z dużymi przeszkleniami i wysokim standardem samej inwestycji. Jeżeli połączymy te wszystkie elementy z bardzo sprawnym przebiegiem budowy Apartamentów Zielony Sołacz to otrzymamy przepis na sprzedażowy sukces – mówi Piotr Kasprowicz, wiceprezes Monday Development. Za projekt dwupiętrowego budynku mieszkalnego odpowiada pracownia architektoniczna Art Space, a generalnym wykonawcą inwestycji był Unibep S.A. 

Apartamenty Zielony Sołacz powstały przy ul. Michała Drzymały 12A/12B. W budynku z podziemną halą garażową znalazło się 61 lokali o powierzchni od 28 do 71 mkw. Wśród nich między innymi przestronne 4-pokojowe apartamenty oraz komfortowe 2 i 3-pokojowe mieszkania. Poznański Sołacz to dzielnica słynąca z zieleni,  warto więc zaznaczyć, że sam budynek zajął zaledwie 30 proc. powierzchni działki przeznaczonej pod inwestycję. Reszta to niezbędna infrastruktura komunikacyjna, zieleń i nasadzenia, stanowiące naturalne przejście do znajdującego się tuż za furtką Parku Wodziczki. Stąd już tylko 500 m do przepięknego i tak popularnego Parku Sołackiego. Razem parki te tworzą blisko 20 hektarowy klin zieleni ze zróżnicowanym drzewostanem i licznymi ścieżkami spacerowymi, wijącymi się pośród Stawów Sołackich i potoku Bogdanka. Wszystko to w samym sercu Poznania. 

Sprzedażowy sukces apartamentów przesądził o szybkiej realizacji kolejnej inwestycji w tej lokalizacji. Już niebawem, przy ulicy Michała Drzymały 17, rozpocznie się budowa Zielonego Sołacza Tarasów. Będzie to zespół trzech kameralnych budynków, w którym znajdą się łącznie 74 mieszkania. O wyjątkowości projektu stworzonego przez Lisiak Studio stanowią kaskadowe tarasy na najwyższych kondygnacjach, z ekspozycją na południe i widokiem na pobliski park. W zaprojektowanej inwestycji znajdą się mieszkania o powierzchni  od 25 do 114 mkw. Już dziś niemal 50 proc. lokali jest zarezerwowanych. 

Niezmiernie istotne dla projektów mieszkaniowych realizowanych na poznańskim Sołaczu jest stworzenie takiej zabudowy, która wykorzysta atuty lokalizacji i w naturalny sposób wkomponuje się w zielone otoczenie pobliskiego parku. Stąd właśnie pomysł, by na ostatnich kondygnacjach zaprojektowanych budynków drugiego etapu Zielonego Sołacza stworzyć kaskadowo ułożone tarasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele mieszkań zyskają dużo większą prywatność oraz wspaniałe miejsce codziennego wypoczynku. Jak podkreśla deweloper, dołożono starań, by wszystkie mieszkania wyposażone były w taką dodatkową powierzchnię na świeżym powietrzu: w postaci wspomnianych tarasów, balkonów, lub przydomowych ogródków.

Źródło: materiały prasowe