DODAJ

Uroczyste otwarcie budynku biurowego Mokotowska Square

Biura / Warszawa
Uroczyste otwarcie budynku biurowego
Kajtman
2011-10-12 23:00:53

Dzisiaj, w środę, 12 października, uroczyście otwarto Mokotowska Square, budynek biurowy zlokalizowany przy ul. Mokotowskiej 49 (dawna siedziba firmy Metalexport). Gościem honorowym wydarzenia była Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Inwestycja, której właścicielem jest Yareal Polska, to przykład pionierskiej rewitalizacji w centrum stolicy.
 


- Rewitalizacja budynku zlokalizowanego w samym sercu Warszawy, w ścisłej zabudowie objętej ochroną konserwatorską, była ogromnym wyzwaniem dla zespołu Yareal Polska – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu wysiłkowi dawny biurowiec Metalexportu znowu tętni życiem. Dzisiejsza obecność Hanny Gronkiewicz-Waltz na otwarciu potwierdza znaczenie naszej inwestycji dla rozwoju miasta.


 


Prace rewitalizacyjne trwały ponad półtora roku i były prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Yareal był przekonany o sukcesie projektu. Dlatego też rozpoczął jego realizację w momencie, kiedy większość deweloperów wstrzymywała inwestycje z uwagi na trudną sytuację gospodarczą. Co więcej, obiekt został sfinansowany ze środków własnych Yareal przy wsparciu udziałowców.


 


Projekt rewitalizacji obejmował odrestaurowanie charakterystycznej fasady z lat pięćdziesiątych oraz całkowitą przebudowę wnętrza. Dziś Mokotowska Square uzupełnia historyczną tkankę miasta, a jednocześnie jest nowoczesnym budynkiem biurowym w standardzie klasy A. W Europie Zachodniej znane są realizacje tego typu, natomiast w Polsce rewitalizacja budynków na podobną skalę jest działaniem prekursorskim. Pasją Yareal jest tworzenie projektów unikatowych na rynku, wytyczanie nowych kierunków oraz dostarczanie obiektów najwyższej jakości. Uroczysta inauguracja biurowca Mokotowska Square to zwieńczenie owocnej współpracy z władzami miasta, konserwatorem zabytków i przykład realizacji wyjątkowej inwestycji w ścisłej zabudowie.


 


W uroczystości otwarcia wzięło udział ponad 150 osób: przedstawiciele władz miasta, kluczowi reprezentanci branży nieruchomości, biznesu oraz mediów.
Informacje o budynku: • Całkowita powierzchnia biurowa: 8 645 mkw.

 • Całkowita powierzchnia usługowo-handlowa: 1 286 mkw.

 • 7-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A

 • Reprezentacyjne lobby

 • Możliwość aranżacji piętra dla maksymalnie 4 najemców

 • Funkcjonalne i efektywne powierzchnie biurowe z niskim współczynnikiem powierzchni wspólnych (3,62%)

  • Duże okna zapewniające doskonałe doświetlenie powierzchni biurowych światłem dziennym

  • Wysokiej jakości materiały wykończeniowe

  • Luksusowy taras dla najemcy ostatniej kondygnacji z przepięknym widokiem na centrum Warszawy

  • Podwieszane sufity, podniesione podłogi

  • Nowoczesny system klimatyzacji

  • System kontroli dostępu

  • System telewizji przemysłowej CCTV

  • Budynek pretenduje do uzyskania certyfikatu BREEAM
 


Więcej informacji o budynku: www.yareal.pl


 


* * *


Yareal Polska, wiodący deweloper w Polsce, jest spółką należącą do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Realizowane przez Yareal na polskim rynku projekty z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i biurowych wyróżniają się niezmiennie najwyższym poziomem jakości i elastyczności wprowadzanych rozwiązań, zarówno w ramach działalności deweloperskiej, jak i zarządzania realizacją projektów dla naszych Klientów. Długoterminowa strategia firmy oparta na zaangażowaniu i optymalnym dostosowaniu oferty do oczekiwań i potrzeb naszych Klientów jest najlepszą gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa i rosnącej z dnia na dzień wartości inwestycji.


Troska o zadowolenie Klienta, dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektu architektonicznego oraz niezawodność – to nasze wartości przewodnie. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez nasz zespół w Polsce i za granicą, zarówno w zakresie projektowania, jak i realizacji, są gwarantami jakości oraz zadowolenia ze wzrostu wartości inwestycji w nasze nieruchomości. Wszystkie realizowane przez nas obiekty, biurowe i mieszkaniowe, charakteryzują się optymalnym doborem lokalizacji, centralnym położeniem, odpowiednim dojazdem i otoczeniem, zachowując jednocześnie wyjątkową elastyczność, funkcjonalność i zgodność z najnowszymi kanonami jakości.


Również dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej nasze projekty zapewniają nową jakość życia codziennego i nowe standardy pracy. Yareal Polska realizuje najwyższej jakości prestiżowe obiekty biurowo-komercyjne a także budynki mieszkaniowe o standardzie premium.


Zrealizowany przez Yareal Polska projekt budynku biurowego Renaissance przy ul. Mokotowskiej 19 w Warszawie zyskał uznanie w środowisku branżowym, czego wyrazem jest przyznana w 2004 r. nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best Office Development”. Od listopada 2005 r. Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.