DODAJ

Mieszkanie we Wrocławiu za mniej niż 200 tys. zł?

Wrocław
Mieszkanie we Wrocławiu za
Kajtman
2014-12-30 16:18:05

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się polskich miast. Liczne zabytki i kanały wodne nadają miastu niezwykły charakter. Postanowiliśmy sprawdzić jak kształtuje się rynek tanich mieszkań we Wrocławiu.


 


Mimo, iż Wrocław stara się przyciągać nowych mieszkańców, to liczba ludności miasta nieznacznie się zmniejsza. W dużej mierze jest to spowodowane przenoszeniem się dotychczasowych mieszkańców do miejscowości podmiejskich. Zobaczmy więc czy wrocławski rynek nieruchomości jest w stanie przyciągnąć do siebie osoby poszukujące tanich mieszkań.


 


Na przykładzie Warszawy, Krakowa i Poznania dowiedliśmy, że można kupić mieszkanie dysponując budżetem do 200 tysięcy złotych. Analizując Kraków i Poznań udało się nawet znaleźć mieszkania poniżej 100 tysięcy złotych. We Wrocławiu ilość ofert sprzedaży mieszkań mieszczących się w tym przedziale cenowym jest znikoma. Obiecująco za to kształtuje się wybór mieszkań do 150 tysięcy złotych. We wspomnianej wcześniej kwocie, można znaleźć zarówno kilkunastometrowe kawalerki, które zostały przystosowane z myślą o singlach, jak i przestronniejsze lokale do remontu o powierzchni przekraczającej 40 metrów kwadratowych.


 


Dysponując kwotą do 200 tysięcy złotych można znaleźć we Wrocławiu zarówno wyremontowane kawalerki jak i dwupokojowe mieszkania w dobrze skomunikowanych dzielnicach.


 


Przykładowe oferty mieszkań na wrocławskim rynku nieruchomości w cenie poniżej 200 tys. złDzielnica Typ zabudowy Powierzchnia Cena Opis
Psie Pole Kamienica 41 mkw. 125 tys. zł 2-pokojowe mieszkanie do kapitalnego remontu.
Krzyki Kamienica 49 mkw. 149 tys. zł Kawalerka z możliwością zagospodarowania drugiego pokoju. Mieszkanie do remontu.
Fabryczna Blok 28 mkw. 179 tys. zł Kawalerka na trzecim piętrze w w niskiej zabudowie. Mieszkanie wykończone pod klucz.
Stare Miasto Kamienica 46 mkw. 179 tys. zł 2-pokojowe mieszkanie do remontu w zadbanej kamienicy.
Śródmieście Kamienica 47 mkw. 189 tys. zł 2-pokojowe mieszkanie wymagające odświeżenia.

Opracowanie: Grupa Emmerson S.A. na podstawie danych uzyskanych z serwisu otoDom.pl

 


Prezentowane nieruchomości są tylko przykładem mieszkań, na jakie mogą trafić osoby dysponujące budżetem mniejszym niż 200 tys. zł. Większość z nich wymaga remontu lub odświeżenia jednak odrobinie wysiłku i cierpliwości można znaleźć kilka mieszkań o dobrym standardzie wykończenia.