DODAJ

PRL-owskie biurowce w centrum idą do rozbiórki. Jest zgoda

Biura / Wrocław
PRL-owskie biurowce w centrum
Tomasz Matejuk
2016-09-26 15:22:37
Wkrótce znikną dwa PRL-owskie biurowce - Naviga i Navicentrum - stojące przy ulicy Wita Stwosza i placu Nowy Targ. Inwestor, który planuje w tym miejscu budowę nowego obiektu, właśnie dostał zgodę na ich rozbiórkę.

O rozbiórkę biurowców należących wcześniej do WRC Holding wnioskowała spółka Linarite Company, powiązana z firmą Skanska Property Poland, która na początku 2016 roku za 18 mln złotych kupiła miejską nieruchomość pomiędzy ulicą świętego Wita i świętej Katarzyny, o łącznej powierzchni prawie 3 tys. metrów kwadratowych.

Powstanie tam budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym.

O planach wyburzenia biurowców Naviga i Navicentrum donosiliśmy już w lipcu. Teraz to już pewne - w czwartek 22 września inwestor dostał zgodę na rozbiórkę tych dwóch obiektów.


W imieniu inwestora oba wnioski (o rozbiórkę i pozwolenie na prace archeologiczne) złożył Zbigniew Maćków, znany wrocławski architekt, a to oznacza, że to właśnie Maćków Pracownia Projektowa najprawdopodobniej opracuje koncepcję nowego obiektu.

Nic w tym dziwnego – biuro Zbigniewa Maćkowa zaprojektowało już dla Skanskiej inne biurowce we Wrocławiu – Green TowersGreen Day czy obecnie realizowany Green 2Day.

Skanska Property Poland planuje też inwestycję przy ulicy Powstańców Śląskich – firma niedawno odkupiła od GP-Investments jedną z działek, na której pierwotnie miało powstać Centrum Południowe.