REKLAMA

Opinie o [Białystok] Wydział Fizyki i Instytut Chemii Uniwersytetu Białostockiego (3)

Napisz komentarz
Orzech
Chodzi o Centrum BioNanoTechno jakie w czwartek otwarto w białostockim Instytucie Chemii. Inwestycja kosztowała ponad 13,8 mln zł
Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno Uniwersytetu w Białymstoku powstało we wspomnianym Instytucie Chemii (przy ul. Hurtowej).


pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
Rozkręcasz się Xyz :)
Xyz
Uniwersytet w Białymstoku realizuje projekt „Budowa Wydziału Fizyki oraz Instytutu Chemii” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Poddziałania 13.1 Infrastruktura Szkolnictwa wyższego. Przedmiotem projektu jest budowa nowych budynków, która zakłada zgrupowanie zespołu obiektów dydaktycznych w jednym miejscu – na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.
W dniu 29 maja 2009 roku została podpisana umowa z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji z siedzibą w Warszawie o dofinansowanie projektu, którego całkowita wartość to 119,39 mln złotych a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 97,38 mln złotych.

Wybudowany Wydział Fizyki oraz Instytut Chemii zostanie wyposażony w sprzęt podstawowy i specjalistyczny, a w pomieszczeniach zostaną zastosowane nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne (ICT). Zostanie wybudowane również Uniwersyteckie Centrum Kultury. Powierzchnia wszystkich obiektów będzie miała ponad 14000 m². Oddanie budynków do użytku przewiduje się na 2015 rok.
 
uwb.edu.pl
 
 
REKLAMA