Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce dobiega końca ALSTAL Grupa Budowlana

Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce dobiega końca

FILMY
Orzech
Orzech
REKLAMA

Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce dobiega końca. Generalny wykonawca, ALSTAL Grupa Budowlana, prowadzi obecnie ostatni i najważniejszy etap inwestycji – rozruch technologiczny połączony z odbiorami prac.

Rozruch technologiczny Fabryki Wody rozpoczął się w sierpniu tego roku. To złożony i czasochłonny etap inwestycji, obejmujący rygorystyczne testy oraz pełną weryfikację infrastruktury. Podczas odbiorów kluczową rolę odgrywa precyzyjna kontrola wykonanych prac. W przypadku potrzeby wprowadzane są niezbędne poprawki lub prowadzone dodatkowe prace w celu usprawnienia funkcjonalności obiektu.

W tym okresie inwestor współpracuje z wykonawcą zarówno w zakresie części rekreacyjnej, jak i edukacyjnej, a także z instytucjami oraz innymi podmiotami, aby uzyskać wymagane certyfikaty, atesty oraz pozwolenia niezbędne do ostatecznego odbioru. Priorytetem jest zapewnienie najwyższych standardów jakości i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Rozruch technologiczny, wraz z odbiorami zgodnie z harmonogramem, może trwać od trzech do sześciu miesięcy, co oznacza, że obiekt może być gotowy do otwarcia nawet w styczniu 2024 roku. Niemniej jednak, istnieje możliwość, że aquapark rozpocznie działalność jeszcze w 2023 roku. Ten wymagający etap inwestycji jest kluczowy dla kompleksowego przygotowania obiektu do otwarcia.

Obecnie nie jest znana dokładna, oficjalna data otwarcia Fabryki Wody.

Fabryka Wody budowana jest w miejscu historycznego kąpieliska Gontynka – to inwestycja, która wkrótce stanie się jedną z największych atrakcji Szczecina i regionu zachodniopomorskiego. Wielofunkcyjny obiekt zaprojektowano nie tylko jako kompleks basenowy, ale także ośrodek sportowy, rekreacyjno-rozrywkowy oraz edukacyjny.

Fabryka Wody to również największa w Polsce strefa SPA

Na trzech kondygnacjach do dyspozycji odwiedzających będzie 16 łaźni tematycznych, m.in.: pustynna, zamkowa, słowiańska, marynistyczna, czy wulkaniczna. W strefie saunarium znajdzie się również tężnia solankowa, grota lodowa oraz baseny chłodzące, z wyjątkową atrakcją w postaci łaźni piwnej. Saunarium to także gabinety wellness oraz dedykowane dzieciom pomieszczenia saunowe, w których najmłodsi od podstaw będą mogli poznawać kulturę saunowania.

Obok basenów, saunarium i amfiteatru, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko, w drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne, w całości poświęcone tematyce wody. Przestrzenie edukatorium wypełniają wystawy podzielone na sześć bloków tematycznych. Znajdują się tam również laboratoria, w których prowadzone będą zajęcia będące uzupełnieniem ścieżki dydaktycznej realizowanej w szkole. Z kolei centralna przestrzeń edukatorium tzw. „wir wiedzy” będzie miejscem, gdzie odbywać się niezwykłe pokazy i wydarzenia, w których główną rolę odgrywać będzie nauka. Różnorodną ofertę obiektu uzupełni kręgielnia, strefa ze stołami bilardowymi, ścianka wspinaczkowa oraz strefa fitness.

Postępy prac przy budowie Fabryki Wody w Szczecinie. Ostanie 18 miesięcy w niespełna 7 minut:

REKLAMA

Łączna powierzchnia użytkowa obiektu obejmuje nieco ponad 17 000 mkw. z terenem zewnętrznym o powierzchni 5 ha.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. i ALSTAL Real Estate Sp. z o.o.

Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding.

Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION Sp. z o.o.

Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA