Pozytywna ocena projektu zadaszenia Stadionu Śląskiego

Pozytywna ocena projektu zadaszenia Stadionu Śląskiego

Chorzów
REKLAMA

Eksperci Politechniki Gdańskiej pozytywnie ocenili projekt zamienny zadaszenia Stadionu Śląskiego.

W październiku Urząd Marszałkowski zlecił Politechnice Gdańskiej analizę dokumentacji tzw. ,,projektu zamiennego" zadaszenia Stadionu Śląskiego, która została przygotowana przez biuro GMP. Architekci wprowadzili w dotychczasowym projekcie zmiany uwzględniające podwyższone wymagania w zakresie niezawodności zadaszenia trybun.


Do dotychczasowej konstrukcji dodane zostały m.in. dwie dodatkowe liny obwodowe, zmieniona będzie konstrukcja łączników.


,,Fachowcy z Politechniki uznali, że projektanci spełnili wszystkie zalecenia wynikające z ekspertyz" - poinformował członek Zarządu Województwa Śląskiego Arkadiusz Chęciński. Z pozytywną oceną dokumentacji spółka Stadion Śląski wystąpi teraz do miasta Chorzowa o przywrócenie zgody na budowę.

REKLAMA


Wczoraj Zarząd Województwa Śląskiego zadecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego samorządowej spółki Stadion Śląski. Dotychczas wynosił on 50 tys. zł, teraz wzrósł o 14 mln zł.

Tak wzmocniona spółka będzie dysponować środkami na badanie lin nośnych oraz budowę części treningowej dla celów lekkoatletycznych na tzw. przedpolu wschodnim. Przetargi na realizację tych prac powinny zostać ogłoszone do końca listopada.


We wrześniu Prokuratura Okręgowa w Katowicach częściowo umorzyła śledztwo w sprawie wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach na kwotę nie mniejszą niż 85 mln zł. W opinii prokuratury brak jest przesłanek do stwierdzenia, że członkowie Zarządu czy też Inżynier Kontraktu mieliby nadużyć uprawnień czy też nie dopełniać obowiązków, które miałyby mieć wpływ na powstanie szkody.


źródło: UMWŚ

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA