Remont hali MORIS przy Dąbrowskiego

Remont hali MORIS przy Dąbrowskiego

Chorzów
graviteo
REKLAMA

Była pomarańczowo-czerwona, będzie wkrótce niebieska - hala MORIS przy ulicy Dąbrowskiego przechodzi gruntowny remont. Wymieniane są okna i drzwi, przebudowywana jest ściana frontowa. Robotnicy modernizują też ogrzewanie - na dachu hali zamontowane zostaną baterie solarne, które będą podgrzewać wodę w łazienkach.

Ściany zostaną obłożone styropianem. Podczas modernizacji rozebrane zostały też schody prowadzące do wejścia od strony ul. Dąbrowskiego - w ich miejsce powstaną nowe, bezpieczniejsze. Nowa będzie wentylacja, instalacja do oddymiania i sygnalizacja pożarowa.


Remont hali przy Dąbrowskiego to największa inwestycja w historii tego obiektu. Jego celem jest przede wszystkim termomodernizacja, tak aby obiekt był oszczędniejszy w utrzymaniu. Jak oszacowano rocznie na ogrzewaniu będzie można zaoszczędzić nawet 150 tys. złotych. Planowane zakończenie modernizacji to I kwartał 2013 r. Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta Chorzów i współfinansowana przez Unię. Wartość projektu to 3.767.743,70 zł z czego 3.019.314,96 zł to kwota dofinansowania.

REKLAMA


źródło: UM Chorzów

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA