Cukrownia Apartamenty stanie w Szczecinieźródło: Materiały inwestora

Cukrownia Apartamenty stanie w Szczecinie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera w Szczecinie, na przeszło 6 ha działce powstaje osiedle Cukrownia Apartamenty. Inwestycja liczyć będzie przeszło 700 mieszkań. W pierwszym etapie Budnex zrealizuje 120 lokali, które mają być gotowe na początku IV kwartału 2023 roku.
Inwestycja Cukrownia Apartamenty zlokalizowana będzie na Gumieńcach w południowej części miasta na lewobrzeżu Odry. To tereny należące niegdyś do nieistniejącej już szczecińskiej cukrowni, która powstała w tej części miasta na przełomie XIX i XX wieku.  – To niezwykły projekt i nie lada wyzwanie. Cukrownia Apartamenty, stanowi dobrze przemyślaną koncepcja rewitalizacji, która zakłada, że w przeciągu niespełna dekady przemienimy ten pofabryczny obszar w tętniące życiem nowoczesne osiedle mieszkaniowe, które doskonale wpisze się w tkankę miejską tej prężnie rozwijającej się części stolicy Województwa Zachodniopomorskiego – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Teren, na którym powstanie nasza najnowsza szczecińska inwestycja przejdzie gruntowną metamorfozę. Ta przemiana jest o tyle kluczowa, że tu zbiegają się drogi wjazdowe do Szczecina od strony przejścia granicznego z Niemcami i autostrady A6 – dodaje. Projekt Budnex dla tego obszaru zakłada realizację 7 budynków wielorodzinnych, w których powstanie przeszło 700 mieszkań. Cały teren objęty realizacją osiedla Cukrowa Apartamenty to blisko 6 ha. Za projekt zabudowy odpowiada gorzowski architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budnex. 
W ramach pierwszego etapu Cukrownia Apartamenty powstanie 120 mieszkań. W ofercie dostępne znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 79 mkw. Tak jak w przypadku innych inwestycji tego dewelopera, również w Cukrownia Apartamenty istnieje możliwość łączenia kilku lokali w jeden większy. Warto zaznaczyć, że do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą balkony o powierzchni od 3,5 do 9 mkw. W ofercie znalazły się również mieszkania parterowe z przynależnymi tarasami. Sam budynek będzie miał kształt litery U, a w jego przyziemiu zaprojektowano indywidualne garaże jedno i dwustanowiskowe o powierzchni od 15 do 50 mkw. oraz przestrzeń na komórki lokatorskie. Dodatkowo przy budynku powstaną ogólnodostępne miejsca postojowe. Ten etap inwestycji będzie gotowy już w IV kwartale 2023 roku. 
REKLAMA
Z myślą o mieszkańcach już w pierwszym etapie deweloper zaprojektował ogólnodostępny teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Na skwerze o powierzchni blisko 500 mkw. znajdzie się plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców inwestycji oraz miejsca do indywidualnej rekreacji. Całość dopełnią liczne nasadzenia drzew i krzewów. Warto zaznaczyć, że wraz z kolejnym etapami inwestycji oddawane do użytku będą kolejne obszary zieleni.  
Gumieńce w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit, przyciągając do tej części Szczecina nowych mieszkańców. Potencjał lokalizacji dostrzegli nie tylko deweloperzy ale i inwestorzy. Na potrzeby mieszkańców powstają nowe obiekty handlowe. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, całkiem niedawno, do użytku oddany został nowy pasaż Rondo Hakena Park. Nieopodal powstaje już sklep IKEA. W pobliżu znajdziemy również centra handlowe i markety budowlane. Warto też dodać, że niedaleko inwestycji zlokalizowane są dwa wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego – Humanistyczny oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA