Świdnica: ulica Bystrzycka od nowa

Świdnica: ulica Bystrzycka od nowa

dolnośląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Blisko 1,4 mln zł przeznaczyło miasto na remont drogi powiatowej. Dzięki temu kierowcy mogą komfortowo korzystać z ul. Bystrzyckiej. Większe bezpieczeństwo zagwarantowano pieszym i rowerzystom. Oficjalne otwarcie z udziałem władz powiatu, miasta i gminy Świdnica miało miejsce w piątek, 26 września.

 

Przebudowa drogi to ważna inwestycja, która bez dużego zaangażowania miasta nie mogłaby zostać zrealizowana.

REKLAMA


Gruntowny remont ulicy Bystrzyckiej był konieczny, ponieważ remonty fragmentów nie przynoszą finalnie dobrych efektów. Dzięki współpracy trzech samorządów i wsparciu projektu ze środków zewnętrznych kierowcy mogą mieć satysfakcję z podróżowania w komfortowych warunkach. W związku z inwestycją powstała ścieżka rowerowa i nowe zatoki autobusowe. Usprawnione zostało również włączenie ul. Bystrzyckiej w Westerplatte. To ważna inwestycja nie tylko dla powiatu, ale mieszkańców Świdnicy, stąd nasze wsparcie – mówi prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

 

Cała inwestycja kosztowała ponad 3,3 mln zł. 1,18 mln zł pochodziło z budżetu Świdnicy, 0,34 mln zł to wkład powiatu. Gmina Świdnica przekazała na ten cel 0,15 mln zł. Pozostała kwota pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W związku z inwestycją miasto zrealizowało również zadanie montażu nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Na ten cel przeznaczono dodatkowo blisko 210 tys. zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA