REKLAMA
Napisz komentarz
Anonymous
witam jako 1 na tym forum oddam posta a wiec taK; ja jako kierownik mam 2 tys netto inni robole po tys zl marna kasa chyba zcas sie zwolnic
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Gregs
Metalis Polska – nowy zakład na strefie

28 listopada na terenie dzierżoniowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK otwarto kolejny zakład.

Jest nim należący do francuskiej grupy Metalis - Metalis Polska Sp. z o.o. Metalis posiada 8 zakładów we Francji, 1 w Polsce, kolejny budowany jest w Bułgarii. Zatrudniająca łącznie około 650 pracowników firma jest częścią koncernu Aalberts Industries.

W Dzierżoniowie działa już inna firma należąca do koncernu Aalberts Industries (w ramach innej dywizji). Jest nią firma Broen. Metalis Polska działa na polskim rynku od 2003 r. Działalność spółka rozpoczęła w Piasecznie koło Warszawy. W 2004 r. firma przeniosła się do Ząbkowic Śląskich przejmując wydział produkcji części metalowych od przedsiębiorstwa Legrand Fael. W ciągu trzech ostatnich lat Metalis Polska zwiększyła obroty z 2 do 8,5 miliona EUR rocznie. Latem tego roku na działce o powierzchni 1,7 ha rozpoczęła się budowa zakładu o powierzchni 4500m2. Całość produkcji dotychczas realizowanej w Ząbkowicach Śląskich przeniesiono do Dzierżoniowa. Metalis Polska realizuje szeroką gamę wyrobów przede wszystkim dla przemysłu elektrotechnicznego (LEGRAND, SCHNEIDER), motoryzacyjnego (VALEO) i RTV (THOMSON). Dzięki lepszym warunkom rozwoju spółka zamierza kontynuować dynamiczny rozwój, powiększając swój park maszynowy o prasy o wyższym tonażu, jak również zwiększając zatrudnienie (przynajmniej 60 dodatkowych pracowników w ciągu najbliższych kilku lat). W zakres podstawowej działalności Metalis Polska wchodzi wykrawanie detali na prasach, obróbka manualna i montaż podzespołów oraz produkcja sprężyn i cewek.

fo_P1030935%20int_jpg

http://www.dzierzoniow.pl/editor-mode/p ... 7_metalis/
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Gregs
produkcja: części metalowych dla przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego i RTV

podmiot rozpocznie działalność gospodarczą do dnia 31.12.2007r.

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 3&news=166

2007 - 03 - 14 | 16:04
źródło: Tygodnik Dzierżoniowski ; mojeauto.pl

W Dzierżoniowie spółka Metalis Polska rozpoczęła budowę hali produkcyjnej. Jest to francuska firma należąca do holenderskiego koncernu Aalberts Industries Company, którego jeden zakład - Broen - już w Dzierżoniowie działa. Metalis Polska produkuje metalowe części dla przemysłu elektrotechnicznego i motoryzacyjnego.
Metalis buduje nową halę

Swoją siedzibę ma na razie w Ząbkowicach Śląskich. Na przełomie sierpnia i września chce ją przenieść do nowej hali w Dzierżoniowie. Dlatego firma kupiła prawie 2 ha ziemi w podstrefie WSSE „Invest-Park". Zbuduje na nich halę o powierzchni 4,5 tys. m2,w której zatrudni w ciągu kilku lat oprócz 54 osób przeniesionych z obecnego ząbkowickiego zakładu dodatkowych 60 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień br.

W planach jest dalsza rozbudowa hal produkcyjnych przedsiębiorstwa ciągu dwóch, trzech lat o kolejne 2 tys. m2.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA