REKLAMA

Opinie o Electrolux Poland Sp. z o.o (11)

Napisz komentarz
Orzech
Orzech
:! http://www.swidniczka.com/news,single,i ... icle,20316
kkoowwaallsskkii
Jeśli chcecie dowiedzieć się na temat pracy to wejdźcie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,28309 ja szukałem informacji, znalazłem i nie żałuję
Orzech
Szwedzki koncern zainwestuje 20 mln zł w uruchomienie produkcji nowego, kompaktowego piekarnika do zabudowy.

- Komory piekarnika będą wykonywane dzięki zaawansowanemu technologicznie zespołowi robotów zgrzewających i wycinających przy wykorzystaniu laserów - wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.pokaz-artykul.png
Orzech
Electrolux rośnie w siłę: http://swidnica24.pl/wydarzenia/swidnic ... rozbudowy/
Orzech
Nowa inwestycja w mieście: firma Electrolux Poland Sp. z o.o. otrzymała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE Invest Park, nowej działalności: procesu produkcji całkowicie nowego, kompaktowego piekarnika do zabudowy.

Będzie je robił zaawansowany technologicznie zespół robotów zgrzewających i wycinających przy wykorzystaniu laserów. Ale miejsca pracy dla ludzi też powstaną.


pokaz-artykul.png
Orzech
Nowy dyrektor w Electroluxie: http://www.ws-24.pl/gospodarka/2-gospod ... ectroluxie
Gregs
„Electrolux” rozbudowuje fabrykę kuchenek w Świdnicy

W tym tygodniu w Świdnicy rusza rozbudowa zakładu szwedzkiego koncernu „Electrolux”. A już dziś dodatkowych kilkadziesiąt osób znalazło zatrudnienie na nowej linii montażowej w świdnickiej fabryce, gdzie wytwarzane są kuchenki. Najnowszy model to kuchenka z podwójnym piekarnikiem, która przeznaczona jest głównie na rynek angielski.

– Na dniach rozpoczynamy kolejny etap rozbudowy fabryki. W najbliższych miesiącach powstanie druga hala produkcyjna, magazyn i pomieszczenia biurowe. Nasz rozwój związany jest z wprowadzeniem do produkcji nowych modeli kuchenek. Warto przy tym dodać, że „Electrolux” został jednym z dwóch głównych dostawców sprzętu AGD dla sklepów IKEA – mówi Iwona Sowińska, kierownik Działu Personalnego „Electrolux” Poland w Świdnicy.

Obecnie w świdnickim zakładzie pracuje 300 osób. Do końca roku liczba ta wzrośnie do 600 osób. Firma nadal poszukuje pracowników na stanowiska monterów, preserów, emalierników oraz specjalistów logistyków i inżynierów.

– CV i listy motywacyjne można zostawić bezpośrednio w siedzibie fabryki przy ul. Kazimierza Odnowiciela. Na miejscu dostępne są również gotowe formularze. Formularze te można również pobrać w Powiatowym Urzędzie Pracy – dodaje Iwona Sowińska.


UM Świdnica
Gregs
OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA ŚWIDNICYZgodnie z art. 32 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2008 r. Nr 25, poz.150)


podaje się do publicznej wiadomości


informację o zamieszczeniu w publicznie dostępnym wykazie danych o decyzjach:

że w dniu 17.04.2008 r. została wydana dla ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o., ul. Kolejowa 5/7, 01-217 Warszawa , decyzja - Nr 52/Ś/08 o znaku: DIM.Oś.7625-11/08 - o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.:

„Rozbudowa Zakładu Produkcji Kuchenek Firmy
ELECTROLUX w Świdnicy”

na dz. nr 16/1, a.m. 2 obręb 2 – „Zawiszów” w Świdnicy przy ul. Kazimierza
Odnowiciela 28.
Gregs
Informacja Prasowa
Sztokholm, December 19, 2007


Electrolux postanawia zaprzestać produkcji w fabryce Spennymoor w Wielkiej Brytanii.

Po dokonaniu drobiazgowych analiz dotyczących fabryki w Spennymor w Wielkiej Brytanii, Electrolux podjął decyzję o stopniowym zaprzestaniu produkcji w tym zakładzie. Część produkcji zostanie całkowicie zlikwidowana, a część przeniesiona do fabryki w Świdnicy.

„Nasza konkurencja przeniosła już większość swoich fabryk do krajów o niższych kosztach produkcji, co znacznie zwiększyło nacisk na obniżki cen.” – mówi Magnus Yngen, Dyrektor Electrolux Major Appliances w Europie – „Taka sytuacja, w połączeniu ze zmieniającymi się preferencjami klientów, którzy coraz częściej wybierają kuchenki do zabudowy, a nie wolnostojące sprawiła, że fabryka w Spennymoor przestała być konkurencyjna. Obecnie zakład ten przynosi straty. Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść produkcję do naszego zakładu w Świdnicy.”

Zamknięcie fabryki jest zawsze ostatecznością, a nie czymś do czego zmierzamy – kontynuuje Yngen. „ W tym konkretnym przypadku, chciałabym wyrazić swoje podziękowanie dla wszystkich pracowników fabryki w Spennymoor, którzy pomagali nam w poszukiwaniach sposobów ograniczenia kosztów. Bardzo żałuję, że mimo zaangażowania naszych pracowników nie udało nam się osiągnąć niezbędnych oszczędności.”

Fabryka Spennymoor będzie jeszcze działać do końca 2008 roku. Koszt jej zamknięcia jest szacowany na 390 milionów SEK ( ok. 150 milionów PLN).
Fabryka w Spennymoor produkuje kuchenki zarówno wolnostojace jak i do zabudowy przeznaczone głównie na rynek brytyjski i irlandzki. Zatrudnia ok. 500 osób.


Fabryka w kuchenek w Świdnicy została otwarta w grudniu 2006 roku. Dzięki inwestycji o wartości ponad 40 mln Euro już za cztery lata będzie tu powstawać ponad 600 tysięcy urządzeń rocznie, a zatrudnienie znajdzie 400 osób. W tej chwili produkcja jest na poziomie 147 000 urządzeń rocznie, a w fabryce pracuje ponad 200 osób.

W Świdnicy produkuje się około 200 różnych modeli kuchenek wolnostojących. Ich najwyższa jakość została potwierdzona testami, przeprowadzonymi przez niemiecki instytut jakości LGA. Świdnickie kuchenki są nowoczesne, innowacyjne, energooszczędne, a przy tym eleganckie i niezawodne. Większość materiałów używanych do ich produkcji pochodzi od polskich dostawców. Eksport stanowi około 90% produkcji.


Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem +46 8 657 65 07 (Electrolux Media Hotline)


Electrolux jest wiodącym, światowym producentem zmechanizowanych urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych. Rocznie sprzedaje użytkownikom w 150 krajach ponad 40 milionów produktów, takich jak chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, pralki, odkurzacze i kuchnie. W oparciu o wnikliwe badania, Electrolux tworzy innowacyjne urządzenia o przemyślanym wzornictwie, które zaspokajają rzeczywiste potrzeby konsumentów i profesjonalistów. W skład Grupy Electrolux wchodzą takie znane marki jak: Electrolux, AEG-Electrolux, Zanussi, Eureka i Frigidaire. W 2006 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 104 miliardy koron szwedzkich. Grupa zatrudniała wówczas 56 000 pracowników. Więcej informacji na http://press.electrolux.com.pl.
Gregs
Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. K. Odnowiciela 28
58-100 Świdnica

Produkcja kuchenek

electrolux%20strona.jpg

Foto: Invest-Park
REKLAMA