Polska Grupa Zbrojeniowa przedstawiła model organizacji 3 fabryk amunicji, obejmujący zarówno rozbudowę dotychczasowych ośrodków produkcyjnych, jak również budowę nowych linii technologicznych. PGZ zakończyła również proces analiz i negocjacji ofert w zakresie wyboru dostawcy technologii produkcji amunicji 155 mm. Grupa przystępuje obecnie do uzgodnienia szczegółowych zapisów umów z docelowym Partnerem. Podstawą dalszych działań jest dofinansowanie przez Skarb Państwa w wysokości 2,4 mld zł. W planie jest realizacja kolejnych projektów związanych z produkcją prochów wielobazowych i produktów wysokoenergetycznych.
Firma Miellec, działająca jako Mielecki Instytut Technologiczny, intensyfikuje działania rozwojowe i wchodzi w kluczową fazę transformacji operacyjnej, produktowej i rynkowej. Celem spółki jest ugruntowanie pozycji jako nowoczesnego producenta oraz integratora rozwiązań w obszarze magazynowania i zarządzania energią. Misją firmy jest przekształcenie sposobu podróżowania w Polsce i na świecie poprzez dostarczanie innowacyjnych i dostępnych rozwiązań dla rowerów elektrycznych. Jako lokalny producent baterii, Miellec jest głęboko zaangażowany w promowanie zrównoważonego rozwoju i ekologicznej odpowiedzialności.
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za drugi kwartał 2025 roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (Avison Young, Axi Immo, BNP Paribas Real Estate Poland, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Newmark, Savills), a podsumowanie dotyczy istniejących zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej, nowych obiektów oddanych do użytku, wielkości transakcji wynajmu oraz ilości powierzchni niewynajętej.
LCP Poland, part of M Core, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku retail parków otwieranych pod marką M Park, podpisał umowę kupna pięciu projektów deweloperskich przyszłych parków handlowych (wszystkie aktualnie w budowie) od PKB Inwest Budowa.
Ekspansja jednego z największych azjatyckich graczy e-commerce w rejonie Wrocławia może zapoczątkować nową falę inwestycji logistycznych z Dalekiego Wschodu. W ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat Shein uruchomił aż dziewięć centrów magazynowych w aglomeracji. Dla innych azjatyckich platform, może być to wyraźny sygnał, że Dolny Śląsk jest sprawdzonym hub-em logistycznym do obsługi rynku europejskiego. Dzięki nowym inwestycjom powstały i nadal powstają kolejne tysiące nowych miejsc pracy.
Kolejne centrum logistyczne w aglomeracji wrocławskiej zapełnia się najemcami. Do grona najemców parku Hillwood & LCube Wrocław East w Dobrzykowicach (gmina Czernica, powiat wrocławski) dołączyli m.in. dystrybutor sprzętu IT, firma z branży zrównoważonej mody, dostawca rozwiązań dla przemysłu budowlanego. Z kolei przedsiębiorstwo związane z przemysłem zbrojeniowym zdecydowało się na zwiększenie wynajmowanej powierzchni w Hillwood & LCube Wrocław East. Nowi najemcy to także wiele nowych miejsc pracy.
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie mazowieckim. Niemiecka firma Oventrop rozbudowała swój polski zakład produkcyjny zlokalizowany w Szydłowcu i tworzy w nim nowe miejsca pracy. Będą w nim wytwarzane kolejne produkty hydrauliczne firmy, które trafią z Szydłowca na cały świat. Gmina Szydłowiec od samego początku wspierała Oventrop w tworzeniu tutaj zakładu, a teraz w jego znacznej rozbudowie.
Samorząd Miasta Elbląga ogłosił konkurs pod nazwą „Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy terminala portowego T2 przy ul. Żytniej oraz rozbudowy i przebudowy terminala portowego przy ul. Radomskiej”. Inicjatywa ta stanowi element strategicznego projektu pn. „Rozwój portu morskiego w Elblągu”, który nabrał tempa po uruchomieniu przekopu Mierzei Wiślanej oraz rozbudowie drogi wodnej umożliwiającej wpływanie statków o długości do 100 metrów.
W liczących ponad 168 tysiecy mieszkańców Gliwicach powstaje park handlowy, którego otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2026 roku. Obiekt, który przy ulicy Andersa i Okulickiego jest już w większości skomercjalizowany.
Przedstawiciele linii lotniczych Ryanair oraz Portu Lotniczego Warszawa-Modlin poinformowali o zawarciu umowy o strategicznej współpracy. W jej wyniku przewidywany jest dynamiczny wzrost liczby pasażerów obsługiwanych przez Ryanair w podwarszawskim porcie – z obecnego poziomu 1,5 mln rocznie do 5 mln w roku 2030.