REKLAMA

DS Nieruchomości

Artykuły o DS Nieruchomości

W Białymstoku powstanie nowy, duży kompleks handlowy
Nhood Services Poland, lider w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego na rynku nieruchomości, rozwija współpracę z firmą Auchan Polska w ramach usługi Land Advisory. Celem współpracy jest zarządzanie procesem efektywnego zagospodarowania nieruchomości komercyjnej o powierzchni blisko 6 ha w Białymstoku.
Program "Na start" limitowany i bardziej skomplikowany, ale mniej rozzuchwali deweloperów i sprzedawców?
Program "Na start" zmieni rynek nieruchomości w Polsce? Eksperci mówią, że jest bardziej skomplikowany, ale ma zalety. Mniej rozzuchwali deweloperów i sprzedawców?
Jak nie stracić pieniędzy inwestując w nieruchomości za granicą?
Z roku na rok coraz więcej Polaków inwestuje w nieruchomości za granicą – przekonaliśmy się, że to się opłaca. I wszystko się zgadza pod warunkiem, że transakcję powierzamy specjalistom. To ważne, bo rośnie liczba oszustw. Jak nie stracić pieniędzy podpowiada Oksana Agnieszka Żendarska, ekspertka ds. nieruchomości i inwestycji zagranicznych, która od 20 lat doradca klientom indywidualnym i korporacyjnym.
Niemal każdy właściciel budynku biurowego myśli dziś o modernizacji nieruchomości
Polski rynek nieruchomości wkrótce obejmie fala modernizacji – to pewne, gdyż aż 70% budynków jest nieefektywnych energetycznie 1. Już dziś obserwujemy wzmożone zainteresowanie potencjalnymi zmianami zwłaszcza wśród właścicieli biurowców, a część z nich podejmuje realne działania w tym kierunku. Tylko w bieżącym roku PORF wyłączył z rynku 8 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ponad 83 tys. mkw. z uwagi na informacje od właścicieli, że w obecnej chwili nie prowadzą regularnego najmu (jeszcze kilka lat temu były to pojedyncze przypadki). Część z nich realizuje właśnie działania modernizacyjne mające na celu poprawę standardu budynku lub zmianę jego funkcji.
We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkami
W stolicy Dolnego Śląska został otwarty nowy, wielki, prywatny akademik. Spółka joint venture Eagle, platforma inwestycyjna utworzona w 2019 roku jako efekt współpracy między Nuveen Real Estate a wiedeńską firmą Value One, otworzyła we Wrocławiu nowy prywatny akademik na 512 łóżek. Inwestycją o nazwie Fabryczna 22 zarządzać będzie operator akademików MILESTONE.
Jesień na rynku mieszkań pod znakiem wzrostu cen
Ceny nieruchomości w największych polskich miastach rosną o nawet 28%. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie zbliża się już do 17 tys. zł, w Białymstoku przekroczyła 9 tys. zł, a stawki w Krakowie szybko doganiają stołeczne – wynika z analizy przygotowanej przez rankomat.pl. Rozpoczynająca się jesień będzie stała pod znakiem dalszego wzrostu cen nieruchomości, co jest efektem programu "Bezpieczny Kredyt 2%" i obniżek stóp procentowych.
ALDI otworzy sklep w nowo powstającym San Parku Mysiadło pod Warszawą
ALDI otworzy swój sklep w nowo powstającym San Parku Mysiadło. ALDI w największym obecnie budowanym retail parku w województwie mazowieckim zajmie powierzchnię około 900 mkw. Sklep urządzony w najnowszym koncepcie wizualnym marki zapewni jeszcze wygodniejsze i bardziej komfortowe zakupy wszystkim klientom.
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu.
Firma z branży IT nowym najemcą biurowca Q22 w Warszawie
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w stolicy pozostaje atrakcyjny dla najemców. Do ich grona dołączyła firma Astek Polska, zajmując ok. 1400 mkw. na 10. piętrze. W transakcji doradzała firma CBRE.
Boeing, globalny lider branży lotniczej i kosmicznej stawia na Rzeszów
Boeing, globalny lider branży lotniczej i kosmicznej, wynajął blisko 6600 mkw. powierzchni w budynku SkyRes w Rzeszowie. Jest to największa pod względem liczby metrów kwadratowych transakcja najmu sfinalizowana dotychczas na rzeszowskim rynku biurowym. W poszukiwaniu optymalnej lokalizacji oraz w procesie negocjowania warunków najmu Boeingowi doradzali eksperci z międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield.
REKLAMA