REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Artykuły o Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Odcinek drogi ekspresowej S17 w woj. lubelskim z unijnym dofinansowaniem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała wyniki konkursu w ramach instrumentu Łącząc Europę 2021-2027 (Connecting Europe Facility – CEF) oraz potwierdzenie dofinansowania ze środków UE na realizację drogi ekspresowej S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne.
Podpisano umowę na realizację obwodnicy Wałcza [MAPA]
W województwie zachodniopomorskim powstanie kolejna nowa obwodnica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na realizację obwodnicy Wałcza w ciągu DK22. Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR.
GDDKiA udostępniła kierowcom kolejne MOP-y na drodze ekspresowej S3 [ZDJĘCIA]
Od wtorku 16 lipca na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, liczącym ponad 170 km długości, możemy zrobić przerwę w podróży na sześciu parach Miejsc Obsługi Podróżnych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła właśnie MOP-y Niegosławice Wschód i Zachód. W najbliższych tygodniach zostaną udostępnione MOP-y Stożne. Zakończyła się także rozbudowa MOP-ów Racula.
Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S12 w woj. mazowieckim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S12 na terenie województwa mazowieckiego, między Przysuchą i Wieniawą. Inwestycję o wartości 597,4 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. To 20. umowa na budowę drogi ekspresowej podpisana od początku br.
GDDKiA: 20 umów na realizację dróg ekspresowych w ekspresowym tempie
11,7 mld zł na blisko 300 km "esek" – to efekt 20 umów, jakie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała od początku roku na realizację dróg ekspresowych. Do tego trzeba jeszcze dodać blisko 750 mln zł na ponad 36 km obwodnic z pięciu podpisanych umów. W realizacji jest przeszło 1600 km dróg.
Wkrótce otwarcie ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [FILMY+ZDJĘCIA]
Wkrótce zostanie otwarty ostatni, brakujący odcinek drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku, pomiędzy Bolkowem a Lubawką. To brakująca cześć większego odcinka od Legnicy do granicy Polski w Lubawce i będąca częścią całej, prawie gotowej drogi ekspresowej S3 – która prowadzi od granicy z Czechami w Lubawce, do Świnoujścia. Oprócz tego do zakończenia całej tej wielkiej inwestycji, łączącej porty w Szczecinie i Świnoujściu z granicą polsko-czeską brakuje jeszcze tylko fragmentu S3 w Zachodniopomorskiem.
Obwodnica Srocka coraz bliżej. Będzie łatwiej dojechać z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi [MAPY]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt i budowę obwodnicy Srocka w ciągu wspólnego przebiegu dróg krajowych nr 12 i 91, którymi można ominąć autostradę A1 w drodze z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi. To od dawna wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja.
GDDKiA kontynuuje prace na węźle S7 Mistrzejowice w Krakowie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała zmienione zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla węzła Mistrzejowice w ciągu drogi ekspresowej S7. Wprowadzone przez wykonawcę zmiany w projekcie poprawiły jego geometrię, a przeprojektowane łącznice zmieniły przekrój na dwupasowy.
Co słychać na budowie drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka?
Cztery odcinki drogi ekspresowej S8 są już na etapie realizacji, dwa następne na etapie przetargu, a dla kolejnych trwają prace przygotowawcze. Realizacja S8 od Wrocławia przez Kłodzko do Boboszowa jest wpisana do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad do roku 2030 (z perspektywą do 2033 r.).
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskim
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę niespełna 19 km drogi S17 od węzła Krasnystaw Północ do węzła Izbica złożyła firma Budimex. Jeśli nie wpłyną odwołania, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) będzie mogła podpisać umowę z wykonawcą.
REKLAMA