REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Artykuły o Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Pierwsze w Polsce znaki drogowe z nazwą Królewiec zamiast Kaliningrad już stoją [ZDJĘCIA]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczęła wymianę znaków z nazwą Kaliningrad na znaki kierujące do Królewca. Dziś wymieniane są tablice przy drodze krajowej nr 51 w Dywitach i Dobrym Mieście oraz w Wozławkach i Lutrach przy drodze krajowej nr 57. Kolejne wymienimy do połowy czerwca. Łącznie zmienimy treść 26 znaków.
Postępują prace na budowie autostrady A18, na odcinku Iłowa - Golnice [FILM]
Trwają prace na budowie autostrady A18. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaprezentowała właśnie najnowszy film z realizacji odcinka w województwie lubuskim, na odcinku Iłowa - Golnice.
Kolejny krok do poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławek
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przystępuje do prac projektowych związanych z przygotowaniem dokumentacji poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławek. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą, który opracuje materiały niezbędne do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Ogłoszono przetarg na przygotowanie STEŚ dla drogi ekspresowej S7 Kraków - Myślenice (Nowej Zakopianki)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla drogi ekspresowej S7 Kraków - Myślenice. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie możliwych wariantów przebiegu tej trasy. Termin składania ofert to 28 czerwca.
Będzie nowy przebieg DK9 od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega do węzła Rzeszów Zachód na A4
Minister Infrastruktury zatwierdził Programy Inwestycji dla budowy nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega do węzła Rzeszów Zachód na A4. W III kwartale br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosi przetarg na prace przygotowawcze dla tych zadań. Łącznie z obwodnicami, cały odcinek nowej DK9 będzie liczył ok. 60 km.
Ruszy następny etap prac projektowych nad nową DK7 z Rabki do Chyżnego
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla nowego przebiegu DK7 z Rabki do Chyżnego. Planowany odcinek będzie dwujezdniową trasą o długości ok. 35 km.  
Niedługo rozpoczną się prace nad projektem nowego przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy Tarnowa. Planowany odcinek DK73 o długości ok. 10 km połączy nowy węzeł na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94.  
Ogłoszono przetarg na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7 km "zakopianki"
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7 km "zakopianki" między Nowym Targiem a Szaflarami. Wykonawca na przygotowanie projektu będzie miał maksymalnie 28 miesięcy.
Wydano decyzję o zezwoleniu na realizację drugiego odcinka autoastrady A2 pomiędzy Siedlcami i Białą Podlaską
Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na ok. 19-kilometrowy odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłem Siedlce Południe (Swoboda) a rejonem miejscowości Malinowiec. Umożliwia ona rozpoczęcie robót w terenie, a także procedur odszkodowawczych dla właścicieli nieruchomości.
Środkowy odcinek drogi ekspresowej S7 Lesznowola - Tarczyn Północ już otwarty [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zmieniła układ komunikacyjny na południe od stolicy Polski. Rozdzieliła wspólny przebieg dwóch dróg ekspresowych, S7 i S8, który dotychczas kumulował się na odcinku pomiędzy węzłem Opacz na Południowej Obwodnicy Warszawy oraz Jankami. Od piątku, 28 kwietnia trasa wylotowa w kierunku Krakowa rozpoczyna się na węźle Warszawa Lotnisko.
REKLAMA