REKLAMA

GLP

Artykuły o GLP

Rynek powierzchni magazynowych wyhamował, ale nadal jest w cenie [RAPORT]
Analizując dane zawarte w raporcie „At a Glance, IV kwartał 2023 roku, sektor powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce” przygotowanym przez BNP Paribas Real Estate Poland, wyniki popytu i podaży zanotowały spowolnienie, jednak nadal są na dobrym poziomie. Na koniec 2023 roku zaobserwowano wzrost wskaźnika pustostanów i czynszów. Na popularności będą zyskiwać magazyny miejskie i obiekty szyte na miarę potrzeb najemców.
Jak wyglądał rynek magazynowy w Polsce w 2023 roku? [RAPORT]
Po bardzo udanych latach 2021 i 2022, nazywanych złotym okresem rozwoju rynku magazynowego w Polsce, 2023 r. był okresem większych wyzwań w związku ze zmianą sytuacji makroekonomicznej. Głównych przyczyn upatrywano w wysokiej inflacji, która to wpłynęła na siłę nabywczą konsumentów, utrzymujących się wysokich stopach procentowych, a także niepewności za wschodnią granicą. Rynek rozwijał się, ale wolniej, zwłaszcza w pierwszej połowie roku, aby przyspieszyć pod koniec 2023 r. Największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, AXI IMMO, prezentuje raport „Rynek magazynowy w Polsce 2023”.
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem! Powstaną setki nowych miejsc pracy
Powstaną setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiem. Wielki kompleks GLP Wrocław V Logistics Centre w miejscowości Magnice w gminie Kobierzyce (powiat wrocławski), zostanie rozbudowany.
Rynek inwestycyjny w Polsce w 2023 roku pod presją sytuacji geopolitycznej oraz wysokich stóp procentowych
Według ekspertów BNP Paribas Real Estate Poland, którzy opublikowali raport „At A Glance – Rynek inwestycyjny w Polsce, IV kwartał 2023 roku”, Polska ma stabilne perspektywy ekonomiczne, ale sytuacja geopolityczna na świecie oraz utrzymujące się wysokie stopy procentowe w Europie nie sprzyjają szybkiemu odbudowaniu obrotów i dużym inwestycjom w nieruchomości komercyjne. Wyniki z ubiegłego roku potwierdziły spadek płynności w tym sektorze na krajowym rynku.
Pod Warszawą rusza budowa najbardziej energooszczędnego budynku GLP w Polsce [WIZUALIZACJE]
GLP rozpoczęła realizację nowego centrum magazynowego w miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy oraz węźle autostrady A2. W budynku oferującym 37 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, zastosowane zostaną rozwiązania, które przyczynią się do istotnego zmniejszenia emisji CO2 podczas eksploatacji, takie jak pompy ciepła, zwiększona izolacja oraz system smart metering.
Grupa Muszkieterów zostaje na dłużej w GLP Poznań I Logistics Centre
Grupa Muszkieterów, odpowiedzialna za rozwój sieci supermarketów spożywczych Intermarché oraz sklepów typu „dom i ogród” Bricomarché, podpisała umowę najmu w GLP Poznań I Logistics Centre na kolejną dekadę. Sieci handlowe korzystają tutaj z 82 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej.
Czeski Merity Funds kupił nieruchomość pod dużą inwestycję w Gliwicach
Greenberg Traurig doradzał Merity Funds, spółce siostrzanej Trigea Real Estate Fund specjalizującej się w projektach deweloperskich, przy transakcji nabycia nieruchomości położonej w Gliwicach. Doradztwo przy transakcji obejmowało również negocjacje i zawarcie umowy z deweloperem – GLP Poland – dotyczącej realizacji i zarządzania projektowanym obiektem logistycznym przeznaczonym dla wielu najemców.
GLP planuje nową, wielką inwestycję w Gliwicach. Powstaną nowe miejsca pracy
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w Gliwicach i nowe miejsca pracy. W tym jednym z największych miast województwa śląskiego swoją inwestycję planuje firma GLP, która zamierza wybudować nowe centrum logistyczne W dwóch budynkach znajdzie się około 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej. To juz kolejna inwestycja GLP w tym mieście.
Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent
Najnowszy budynek zrealizowany na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” dla nowopowstających obiektów przemysłowych. Zastosowano w nim wiele rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, które wspierają codzienne funkcjonowanie działających tu firm i są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz pracowników. Za jego realizację odpowiadało WPIP Construction.
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy o dwa magazyny w Jankach
GLP, międzynarodowa firma z sektora nieruchomości logistycznych, zakupiła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w podwarszawskich Jankach. Park składa się z dwóch budynków i jest w całości wynajęty przez duże firmy z branży transportowej i spedycyjnej oraz zajmujące się importem produktów spożywczych.
REKLAMA