Inwestycja Grupy Epione, realizowana według projektu pracowni Konior Studio, potrwa 3 lata i odmieni centrum stolicy Śląska. W październiku tego roku zakończyły się przygotowania poprzedzające rozpoczęcie właściwych prac związanych z przebudową (m.in. przygotowano drogę dojazdową) Kwartału Dworcowa. Inwestorem zastępczym, koordynującym proces inwestycyjny w imieniu grupy Epione, jest spółka Hotel Inwest Development.
Kamienica z Festonami – bo tak brzmi nieoficjalna nazwa budynku przy ulicy Krowoderskiej 13 w Krakowie, przejdzie niebawem gruntowną rewitalizację. Tym samym wzbogaci krajobraz miasta o kolejną, zabytkową realizację przywróconą do stanu świetności. Inwestycję pilotuje krakowska spółka Koneser Group, działająca na rynku nieruchomości zabytkowych.
Łódź, miasto o bogatej historii przemysłowej, przechodzi dynamiczną transformację, której sercem jest rewitalizacja historycznych kamienic. Ten proces, łączący podziw i szacunek dla przeszłości z nowoczesnym podejściem do urbanistyki, staje się symbolem nowej ery dla miasta. W ślad za Łodzią idą inni, a proces rewitalizacji przynosi nie tylko estetyczne, ale też finansowe korzyści.
Kolejna zabytkowa, przedwojenna kamienica w centrum Łodzi odzyskuje dawny blask. Tym razem jest to kamienica przy ulicy Włókienniczej 1. To kolejna architektoniczna perełka na mapie Łodzi i uzupełnienie rewitalizacji jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w centrum miasta.
Właściciele warszawskich zabytków, którzy skorzystali z refundacji w 2024 roku, otrzymali częściowy zwrot kosztów remontów przeprowadzonych w zeszłym roku. Zakres prac zgodnych ze sztuką konserwatorską był bardzo zróżnicowany, od czyszczenia elewacji z nielegalnego graffiti po rekonstrukcję kopuł.
Stare Polesie ciągle się zmienia. Z miejsca zaniedbanego, zapomnianego i owianego złą sławą – w żywą i zaciszną miejską przestrzeń. Rewitalizacje kamienic, nowe inwestycje deweloperskie, woonerfy i nasadzenia zieleni nadają blask tej części miasta.
Rewitalizacja Łodzi ma jasno określony cel – zmieniać miasto, aby mieszkańcom żyło się w nim bezpieczniej, przyjaźniej i bardziej komfortowo. To także nowe przestrzenie zarówno dla dużych firm i lokalnych małych biznesów, ale także dla organizacji pozarządowych – tzw. NGO-sów.
Od ponad roku trwa kapitalny remont zabytkowej, okazałej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 96 w centrum Łodzi. Dawna kamienica Siemensa z biurowca zmieni się w apartamentowiec klasy premium.
W Łodzi jest realizowana jedna z największych inwestycji w kraju – budowa tunelu pod Łodzią. Inwestycja jest w kluczowej fazie. Tarcza wiercąca tunel przechodzi pod Śródmieściem. Lokatorzy kamienic znajdujących się nad maszyną drążącą na czas prac nie mogą przebywać w budynkach.
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.