REKLAMA

Koleje Dolnośląskie S.A.

Inwestycje Koleje Dolnośląskie S.A.

Artykuły o Koleje Dolnośląskie S.A.

W nowym rozkładzie brak pociągów regionalnych z Wrocławia do Zielonej Góry. Kolejowy konflikt na linii Lubuskie – Dolny Śląsk
Kolejowy konflikt na linii Lubuskie – Dolny Śląsk. Już 9 grudnia nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Z nowego rozkładu wynika, że z Wrocławia do Zielonej Góry nie będzie można już pojechać bezpośrednim pociągiem regionalnym. Podróżni będą musieli skorzystać z przesiadki w Głogowie lub zostaną zmuszeni wybrać dalekobieżne pociągi PKP Intercity.
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Zapewniony będzie dogodny dostęp do kolei dla mieszkańców m.in. Bystrzycy, Lubachowa i Jugowic. Turyści zyskają atrakcyjne przejazdy w rejon Gór Sowich i rzeki Bystrzycy.
UMWD przejął w zarządzanie linie kolejowe Kłodzko - Lądek Zdrój - Stronie Śląskie i Jelenia Góra - Lwówek Śląski
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przejął w zarząd linie kolejowe: Kłodzko - Lądek Zdrój - Stronie Śląskie oraz Jelenia Góra - Lwówek Śląski. To ostatnie dwa odcinki z pakietu ponad 20 linii, które samorząd województwa zaplanował przejąć podczas tej kadencji.
Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego
Jest szansa, że już wkrótce powrócą pociągi osobowe na kolejną linię kolejową na terenie Dolnego Śląska. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław, po 19 latach ruszy modernizacja linii kolejowej nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego.
Nowa hala serwisowa Kolei Dolnośląskich w Legnicy oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]
Nowa infrastruktura przeglądowo-naprawcza pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania pociągów i bardziej efektywne wykorzystanie parku taborowego. Hala powstała na terenie należącym do spółki przy ul. Pątnowskiej w Legnicy. Dziś podczas uroczystości związanych z jubileuszem 15-lecia KD miało miejsce oficjalne jej otwarcie.
W Legnicy zakończyła się rozbudowa zaplecza technicznego do obsługi i serwisowania taboru Kolei Dolnośląskich [ZDJĘCIA]
W Legnicy w województwie dolnośląskim zakończyła się rozbudowa zaplecza technicznego do obsługi i serwisowania taboru spółki Koleje Dolnośląskie. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ALSTAL Grupa Budowlana z Bydgoszczy.
Po ponad 30 latach pociągi powróciły na trasę ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Zapewniony będzie dogodny dostęp do kolei dla mieszkańców m.in. Bystrzycy, Lubachowa i Jugowic. Turyści zyskają atrakcyjne przejazdy w rejon Gór Sowich i rzeki Bystrzycy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały górską trasę za ok. 130 mln zł, współfinasowaną ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
Koleje Dolnośląskie uruchamiają wakacyjne bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Świnoujścia
Koleje Dolnośląskie uruchamiają wakacyjne bezpośrednie połączenie do Świnoujścia. Pociąg zabierze pasażerów nad morze z dworca Wrocław Główny w sobotę rano, a wróci w niedzielę wieczorem. Połączenie zostanie uruchomione 24 czerwca, a sprzedaż biletów ruszy dwa tygodnie wcześniej.
Koleje Dolnośląskie przejmują popularną "Nadodrzankę"
Pociągi Kolei Dolnośląskich od grudnia będą obsługiwały wszystkie połączenia na Trasie Nadodrzańskiej z Wrocławia do Głogowa. Zmiana zostanie wprowadzona wraz z nowym rozkładem jazdy 2023/2024, który wejdzie w grudniu. Szczegóły przedstawił podczas konferencji prasowej Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela – Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach Programu Kolej Plus.
REKLAMA