REKLAMA

Koleje Dolnośląskie S.A.

Artykuły o Koleje Dolnośląskie S.A.

Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają 2 lipca wagony rowerowe
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają wagony rowerowe. W sobotę 2 lipca wagony rowerowe KD wyjadą na swoją pierwszą trasę, a będzie to niedawno otwarta linia kolejowa 285 Wrocław - Sobótka - Świdnica.
Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich od 12 czerwca
Zaktualizowany rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 12 czerwca. Są dobre wieści: po 22 latach pociągi wracają na linię 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy, ruszają też składy rowerowe.
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają wagony rowerowe
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają wagony rowerowe. Pierwszy skład na początku lipca wyjedzie na trasę z Wrocławia, przez Sobótkę do Świdnicy.
Od grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą nową trasą z Wrocławia do Głogowa
Koleje Dolnośląskie S.A. jeszcze w tym roku uruchomią połączenia z Wrocławia do Głogowa. Od grudnia tego roku, wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy, pociągi tego dolnośląskiego przewoźnika obsługiwać zaczną część przewozów pasażerskich na trasie z Wrocławia Głównego przez Brzeg Dolny, Wołów do Ścinawy oraz w relacji do Głogowa.
Koleje Dolnośląskie S.A. kupują 12 kolejnych nowych pociągów [WIZUALIZACJE]
W poniedziałek 28 marca Koleje Dolnośląskie podpisały z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na całościowe zrealizowanie kontraktu na zakup nowoczesnych pociągów pasażerskich Elf 2. Oznacza to, że dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pojazdów tego typu w Polsce i będzie w sumie dysponował 25 sztukami o łącznej wartości 726 mln zł brutto.
PKP PLK podały nowy termin startu połączenia kolejowego z Wrocławia do Sobótki
Niestety po raz kolejny został przesunięty termin oficjalnego uruchomienia połączenie kolejowego z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Linia miała zostać uruchomiona w marcu 2022 roku. PKP PLK poinformowały właśnie, że termin przywrócenia połączeń pasażerskich na zrewitalizowanej linii kolejowej nr 285 znów się przesunie.
ALSTAL rozbuduje halę serwisową Kolei Dolnośląskich [WIZUALIZACJE]
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę z nowym wykonawcą rozbudowy hali serwisowej w Legnicy. Inwestycj...
Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich
Od niedzieli 12 grudnia na Dolnym Śląsku zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Koleje Doln...
Opóźni się powrót pociągów osobowych na trasie z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy
Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie uda się w tym roku uruchomić kolejowych połączeń na zr...
REKLAMA