Przed Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kolejny pracowity i intensywny sezon budowlany. W województwie podkarpackim roboty budowlane prowadzone są m.in. na pięciu odcinkach drogi ekspresowej S19, o łącznej długości ponad 56 km. Na tych kontraktach zakończyła się właśnie przerwa zimowa. W trakcie jej trwania Wykonawcy nie zawiesili jednak całkowicie prac i realizowali je na tyle, na ile pozwalała na to pogoda i technologia. A jak wykorzystali sprzyjające warunki w trakcie zimy, GDDKiA podsumowuje w poniższym RAPORCIE:
Wody Polskie kontynuują prace interwencyjne na terenach dotkniętych przez zeszłoroczną powódź. Aktualnie trwają prace zabezpieczające zbiorniki Stronie i Topola, które uległy awarii we wrześniu, a także kompleksowe prace przeciwpowodziowe na rzece Białej Lądeckiej i Białej Głuchołaskiej. W planach są dalsze prace w zlewni Białej Głuchołaskiej i Złotego Potoku, na podstawie umów zawartych w ubiegłym miesiącu.
Aktualnie na budowie trwa tzw. przerwa zimowa. Wykonawca wykorzystuje jednak sprzyjające warunki pogodowe i prowadzi roboty w zakresie, w jakim pozwala na to technologia. Szczególne postępy robót widać przy realizacji obiektów inżynierskich. Zaawansowanie robót mostowych jest na poziomie ok. 39%. A jak wygląda to na poszczególnych obiektach inżynierskich?
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie opolskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Firma MIX-GRAVEL Sp. z o.o. zainwestuje w Roszowicach w gminie Cisek 9 589 000 złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Licząca prawie 8 ha działka, potocznie zwana „Rybką”, znajdująca się w sąsiedztwie „Fosforów”, ma szansę zostać zagospodarowana. Zadanie to wpisuje się w długoterminową strategię inwestycyjną Zarządu Morskiego Portu Gdańsk w zakresie rozwoju Portu Wewnętrznego. Pod koniec 2023 r. zakończona została przebudowa rejonu Nabrzeża Przemysłowego, inwestycja, która w zdecydowany sposób poprawiła komunikację w okolicy wystawionej do przetargu nieruchomości. Był to punkt wyjścia do komercjalizacji tego terenu.
Lepsze możliwości sprawnego załadunku i wyładunku towarów z pociągów zapewniają przebudowane punkty ładunkowe na siedmiu stacjach w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, opolskim i mazowieckim. Prace o wartości blisko 39 mln zł sfinansowane zostały z budżetu państwa oraz z funduszy unijnych z instrumentu „Łącząc Europę”.
Zima to czas intensywnej pracy dla drogowców odpowiedzialnych za utrzymanie. To także okres tzw. kontraktowej przerwy zimowej na budowach. W województwie podkarpackim roboty budowlane prowadzone są na pięciu odcinkach drogi ekspresowej S19, o łącznej długości ponad 56 km.
Orange Polska szuka kupca na budynek usługowy w
centrum Żywca. Obiekt wyróżnia się świetną lokalizacją i bardzo atrakcyjną ceną, a
województwo śląskie to znakomity region, by w nim zainwestować.
W miejscu dawnej drukarni przy ul. Towarowej 22 powstaje wielkomiejski kwartał, w którym można będzie wygodnie mieszkać, pracować, spotykać się i odpoczywać wśród bujnej zieleni. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanego Parku Słowa stanie pierwszy budynek mieszkalny pod marką Archicom Collection. Apartamenty M7 wyróżni architektura nawiązująca do modernizmu, dedykowana kolekcja sztuki, sala kinowa, strefa spa i atrialny ogród.
Budimex oficjalnie przekazał Tramwajom Warszawskim nowo wybudowaną linię tramwajową, w tym pełną infrastrukturę torową i energetyczną. Już od 29.10 br. mieszkańcy Warszawy będą mieli możliwość korzystania z nowej linii tramwajowej prowadzącej do Wilanowa, aż do końcowego przystanku przy ul. Branickiego. Zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na koniec 2025 roku.