REKLAMA

LCube

Artykuły o LCube

LCube pracuje nad projektami inwestycyjnymi o potencjale 500 tys. mkw.
LCube wchodzi w 2024 r. z zaplanowanymi projektami na zakupionych działkach o potencjale 100 tys. mkw. i zabezpieczonymi działkami o powierzchni ok. 65 ha, które pozwalają wybudować kolejne 300 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Trwają również prace nad kolejnymi 20 ha, które spółka zamierza zarezerwować do połowy roku. Daje to sumaryczny potencjał na ponad pół miliona metrów kwadratowych pod dachem. Eksperci LCube są przekonani, że wraz z powrotem inwestorów na polski rynek magazynów czeka nas bardzo ciekawa perspektywa związana z rozwojem i wzrostem koniunktury.
Holenderska firma Nunner Logistics inwestuje pod Wrocławiem. Stawia na Hillwood & LCube Wrocław East
Kolejna zagraniczna firma z branży logistycznej stawia na Aglomerację Wrocławską. Holenderska spółka Nunner Logistics wynajęła 22 869 mkw. powierzchni magazynowej i 285 mkw. biurowo-socjalnej w parku Hillwood & LCube Wrocław East, który powstaje w Dobrzykowicach (gmina Czernica, powiat wrocławski), przy granicy Wrocławia i Wschodniej Obwodnicy tego miasta.
Jeden z globalnych liderów branży TSL nowym najemcą LCube Rzeszów Airport
Jeden z globalnych liderów branży TSL, firma DSV – Global Transport and Logistics, wynajęła łącznie blisko 3 tys. mkw. powierzchni w obiekcie magazynowo-produkcyjnym LCube Rzeszów Airport, którego budowa zakończyła się w tym roku.
Dwóch dużych inwestorów łączy siły. Zrealizują wspólnie nową inwestycję przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Kolejna duża inwestycja w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dwóch dużych inwestorów, firmy Hillwood Polska oraz LCube podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie logistycznym zlokalizowanym na wschodnich przedmieściach Wrocławia, w miejscowości Dobrzykowice (gmina Czernica, powiat wrocławski).
LCube uzyskał pozwolenie na budowę parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie
Deweloper magazynowy LCube otrzymał pozwolenie na budowę dla kolejnej swojej inwestycji – LCube Mszczonów. Zatwierdzony projekt zakłada budowę parku przemysłowo-magazynowego o powierzchni ok. 31,5 tys. mkw. na działce o powierzchni blisko 8 ha.
Chińska firma Copper-Joint nowym najemcą kompleksu LCube Szczecin Goleniów
Firma Copper-Joint z Chin została nowym najemcą w LCube Szczecin Goleniów. Producent rozwiązań dla branży energetycznej, swoją ekspansję w Polsce, rozpocznie od wynajęcia ponad 5 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej oraz ok. 170 mkw. powierzchni biurowej. Doradcą przy transakcji była firma CBRE. Od strony prawnej LCube wspierała kancelaria LegalHub, zaś po stronie Copper-Joint pracowała kancelaria Domański Zakrzewski Palinka s.k.
Młody rynek z potencjałem. Deweloperzy magazynowi interesują się Rzeszowem
Znaczenie Podkarpacia cały czas rośnie, region ten ma szansę stać się jednym z głównych hubów przeładunkowych wschód-zachód, wykorzystywanych m.in. w odbudowie Ukrainy. Potencjał regionu dostrzegają również deweloperzy magazynowi, którzy budują magazyny i zabezpieczają grunty pod kolejne hale w okolicy – mówią Michał Kozar, Senior Associate, oraz Janusz Dudek, Senior Advisor, w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.
Budowa kompleksu magazynowego LCube Rzeszów Airport zakończona
LCube zakończył realizację parku przemysłowo-magazynowego LCube Rzeszów Airport. Obiekt oferuje obecnie 11,5 tys. mkw. wolnej powierzchni magazynowej, dostępnej do natychmiastowej aranżacji.
LCube chce pozyskać w tym roku 8 działek pod inwestycje magazynowe w Polsce
LCube w tym roku planuje zakup minimum siedmiu kolejnych działek pod projekty magazynowe, co pozwoli dostarczyć do końca w 2024 r. 200 tys. mkw. w ramach parków logistyczno-produkcyjnych. Deweloper w styczniu br. kupił już kolejną działkę w Dobrzykowicach pod Wrocławiem, oraz zabezpieczył dwie inne lokalizacje pod Krakowem i w okolicach Warszawy.
Druga faza kompleksu LCube Rzeszów Airport z pozwoleniem na użytkowanie
Druga faza kompleksu LCube Rzeszów Airport otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Magazyn o powierzchni 19,7 tys. mkw. został zrealizowany zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie BREEAM.
REKLAMA