Powstający blok gazowo-parowy w Rybniku o mocy elektrycznej 882,9 MW będzie jednym z największych i najbardziej sprawnych bloków tego typu w Polsce i jednym z największych w Europie. Docelowo pokryje on zapotrzebowanie na energię elektryczną dla blisko 2 mln gospodarstw domowych.
Elektrownia szczytowo-pompowa Porąbka-Żar, jedyna podziemna elektrownia w Polsce, przechodzi kompleksową modernizację. Zlokalizowana we wnętrzu Góry Żar w Beskidzie Małym, odgrywa kluczową rolę w stabilizacji krajowego systemu energetycznego.
Realizacja Centrum Muzyki w Krakowie wchodzi w kolejną fazę. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa podpisała umowę na drugi etap budowy, który obejmie prace wykończeniowe oraz wyposażenie.
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 lutego br. został uruchomiony gazowy kocioł wodny o mocy 38MWt.
Poznaliśmy oferty wykonawców w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka od Lubiatowa do drogi wojewódzkiej nr 213. To jeden z dwóch fragmentów drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”.
Prognozy ruchu pasażerskiego wskazują na konieczność znaczącej rozbudowy infrastruktury katowickiego lotniska, dzięki której możliwa będzie komfortowa obsługa rosnącego ruchu pasażerskiego. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA (GTL SA) przedstawiło podsumowanie pierwszego roku realizacji programu inwestycyjnego katowickiego lotniska.
Budowa odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica, stanowi ważny element międzynarodowego szlaku Via Carpatia. Ten 10-kilometrowy fragment drogi to jedno z największych wyzwań inżynieryjnych w regionie Podkarpacia, obejmujące skomplikowane prace ziemne, budowę tunelu oraz licznych obiektów mostowych.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 na terenie województwa dolnośląskiego. Tym razem umowa dotyczy odcinka pomiędzy Niemczą a Ząbkowicami Śląskimi. To piąty odcinek dolnośląskiej części drogi S8, który wkracza w fazę realizacji.
Stadion sportowy funkcjonuje na obecnym terenie od 1934 roku i przez kolejne dekady zmieniał swój wygląd, funkcjonalność oraz nazwę. Nowoczesnego kształtu nabrał w latach 2011-2016, kiedy to – w ramach pierwszego etapu jej modernizacji – wybudowane zostały trzy zupełnie nowe trybuny o pojemności 24,5 tysiąca widzów. Obecnie trwa realizacja czwartej trybuny, ostatniej części Areny Zabrze.
Na terenie portu lotniczego Katowice-Pyrzowice im. Wojciecha Korfantego realizowana jest kolejna wielka inwestycja. Trwa budowa multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw w oparciu o bocznicę kolejową. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) 2021-2027 Military Mobility.