REKLAMA

TAURON S.A.

Artykuły o TAURON S.A.

TAURON zakończył budowę sieci światłowodowej w 196 miejscowościach Dolnego Śląska
TAURON zakończył budowę sieci światłowodowej w 196 miejscowościach Dolnego Śląska. Dostęp do superszybkiego internetu otrzymało 20 tys. domów i 101 szkół. Łącznie TAURON udostępnił już infrastrukturę internetową dla 77 tys. adresów.
TAURON wybuduje za około pół miliarda złotych wielką farmę wiatrową w północno-zachodniej Polsce
TAURON konsekwentnie inwestuje w rozwój zielonej energetyki. Dzięki planowanemu zakupowi projektu farmy wiatrowej Mierzyn, Grupa zwiększy swoje zielone moce o prawie 60 MW. Inwestycja jest zlokalizowana w północno-zachodniej Polsce, w gminie Dobra (powiat policki).
TAURON zainwestuje ponad 109 mln zł w budowę wodnego kotła gazowego w Elektrociepłowni Katowice
TAURON zakończył już roboty związane z przygotowaniem terenu pod budowę nowego kotła gazowego o mocy 140 MWt w elektrociepłowni w Katowicach. Aktualnie TAURON pracuje nad projektami wykonawczymi. Przekazanie obiektu do eksploatacji planowane jest na grudzień 2023 roku. Wartość inwestycji to ponad 109 milionów złotych.
Dolny Śląsk: Pod Legnicą powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
20 maja hiszpański koncern Q-Energy przejął od podlegnickiej gminy Miłkowice w 29-letnią dzierżawę ponad 200 hektarów dawnych pól irygacyjnych. Planuje na tym wielkim terenie budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Prawne przygotowanie inwestycji zajęło trzy lata.
Develia rozpoczyna sprzedaż IX etapu osiedla Centralna Park w Krakowie
Centralna Park, jedna z flagowych inwestycji Develii w Krakowie, powiększa się po raz kolejny. W IX etapie powstaną 154 lokale o zróżnicowanych rozkładach i metrażach od 32 do 82 metrów kwadratowych. Zakończenie budowy zaplanowane jest na początek 2024 roku.
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląska
TAURON S.A. przeznaczył na inwestycje na terenie Dolnego Śląska w 2021 roku ponad 500 mln złotych. Prowadzona modernizacja i rozbudowa sieci energetycznej poprawia pewność zasilania klientów spółki, umożliwia przyłączanie nowych i skraca czas trwania awarii energetycznych. Największe inwestycje realizowane są w okolicach Wrocławia i Wałbrzycha.
TAURON zmodernizuje zabytkową elektrownię wodną w centrum Wrocławia
TAURON przeznaczy ponad 18 mln zł na unowocześnienie hydroelektrowni we Wrocławiu. Dzięki projektowi...
Develia zaczęła sprzedaż VIII etapu osiedla Centralna Park w Krakowie
Develia kontynuuje rozbudowę jednej ze swoich flagowych inwestycji. W ósmym etapie osiedla Centralna...
Jak radzą sobie ulice handlowe w Krakowie w czasie pandemii?
Na początku III kwartału 2021 r. Colliers przeprowadził cykliczne badania ulic handlowych w wybranyc...
REKLAMA