REKLAMA

Umicore

Inwestycje Umicore

Artykuły o Umicore

Umicore otwiera pod Nysą pierwszą w Europie gigafabrykę materiałów akumulatorowych. Kosztowała około 660 mln euro
Uruchomienie nowoczesnego zakładu jest ważnym krokiem w realizacji strategii oraz ambicji rozwojowych globalnej firmy zajmującej się technologią materiałową i recyklingiem. Inwestycja przyniesie korzyści dla regionu i rozwoju elektromobilności w kraju. W fabryce zatrudnienie znajdzie około 400 osób.
EV: Jak utrzymać silną pozycję Polski w produkcji akumulatorów?
Wartość eksportu akumulatorów trakcyjnych stanowi ponad 2% PKB Polski i w najbliższych latach przewidywany jest jej wzrost. By utrzymać silną pozycję w Europie i na świecie, konieczne będzie utrzymanie dobrej koniunktury i warunków biznesowych dla tej gałęzi gospodarki. W równym stopniu potrzebne będzie rozwijanie innowacji w polskim ekosystemie elektromobilności – zwraca uwagę Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
Galvano-Partners otwiera Centrum Badawczo-Rozwojowe w Łodzi
Z początkiem lipca br. zostanie zapoczątkowane funkcjonowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Galvano-Partners. Budowę Centrum, które współfinansowane jest ze środków unijnych w Programie 2.1 Inteligentny Rozwój, rozpoczęto w kwietniu 2021 roku.
Galvano-Partners otwiera nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe w Łodzi
W maju bieżącego roku zaplanowane jest oficjalne otwarcie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Galvano-Partners w Łodzi. Współfinansowane ze środków unijnych w Programie 2.1 Inteligentny Rozwój, jest pierwszym takim obiektem w branży galwanicznej, który pozwalać będzie na współtworzenie innowacyjnych produktów finalnych razem z klientami oraz przeprowadzanie testów w skali półprodukcyjnej.
Capchem Poland zainwestuje 50 mln euro w Śremie
50 milionów euro zainwestuje spółka Capchem Poland w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "I...
Polska: 1000 miejsc pracy od Umicore? W Polsce w grę wchodzą dwie lokalizacje: na Dolnym Śląsku i w Opolu
Budowę fabryki w Europie planuje Umicore, belgijski producent materiałów wykorzystywanych w bateriac...
REKLAMA