Dwukilometrowy park linearny w ciągu ulic Rudnickiego oraz Perzyńskiego i Podczaszyńskiego jest praktycznie gotowy. Pozostało sadzenie drzew, ale to już nastąpi jesienią, ponieważ środek lata nie jest dobrym czasem na takie prace. Tymczasem mieszkańcy Bielan mogą cieszyć się już tysiącami nowych krzewów oraz bylin i traw.
W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace związane z modernizacją skweru na Woli. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji. Z odnowionego, bardziej zielonego terenu mieszkańcy skorzystają w III kwartale 2025 r.
Nowe Centrum Warszawy to nie tylko ulice i place. Warszawa ogłosiła konkurs architektoniczny na koncepcję modernizacji terenu w południowo-wschodnim narożniku Parku Świętokrzyskiego.
Najpiękniejszy, zdaniem wielu, historyczny warszawski park przechodzi właśnie szereg zmian. Już teraz jest wygodniej, bezpieczniej i bardziej estetycznie. Wszystkie projekty modernizacji popularnego „Skaryszaka” realizowane są z szacunkiem dla zieleni i wartości zabytkowych tego terenu.
Ponad 31 tys. mkw. – tyle betonu usunęły w ubiegłym roku miejskie jednostki i zastąpiły go roślinnością. Efekty tych działań można zobaczyć na placach, skwerach, w parkach, przy ulicach i na podwórkach. W tym roku planowane są kolejne rozpłytowania.
Jury konkursu „Warszawa w kwiatach” organizowanego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy nagrodziło kampus biurowy HB Reavis w kategorii „Aranżacja zieleni”. W otulonym zielenią Forest bujna roślinność występuje na dwóch poziomach – otwartym dla pieszych dziedzińcu w parterze oraz w ogrodzie na dachu. Ogród na dachu przy Burakowskiej 14 dostępny jest bezpłatnie dla każdego i otwarty codziennie od rana do późnych godzin wieczornych.
Teren wzdłuż linii kolejowej na Służewcu zmieni się nie do poznania. Już w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowego parku. Pojawi się mnóstwo różnorodnej zieleni, nowe alejki, a także miejsca do odpoczynku. Wykonawca właśnie rozpoczyna prace budowlane.
Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zakończył remont wschodniej rozety Kanału Piaseczyńskiego. Zmiany służą poprawie jakości życia zwierząt na tym terenie, z jednoczesnym poszanowaniem tkanki historycznej miejsca.
Trwają tegoroczne rozpłytowania w wybranych miejscach przy ulicach w ramach realizacji projektów z budżetu obywatelskiego. W 2023 r. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zrealizuje 9 takich projektów. Pierwsze nasadzenia roślin już zostały wykonane.
W Warszawie powstanie pierwszy park z dostępem do linii brzegowej. Park Żerański powstanie na Białołęce na terenie o powierzchni ok. 13 hektarów, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej.