Kampus biurowy Forest wśród najpiękniejszych ogrodów Warszawy fot. Orzech

Kampus biurowy Forest wśród najpiękniejszych ogrodów Warszawy

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Forest
adresWarszawa, Burakowska 14
inwestorHB Reavis Group
projektantHRA Architekci Sp. z o.o.
REKLAMA

Jury konkursu „Warszawa w kwiatach” organizowanego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy nagrodziło kampus biurowy HB Reavis w kategorii „Aranżacja zieleni”. W otulonym zielenią Forest bujna roślinność występuje na dwóch poziomach – otwartym dla pieszych dziedzińcu w parterze oraz w ogrodzie na dachu. Ogród na dachu przy Burakowskiej 14 dostępny jest bezpłatnie dla każdego i otwarty codziennie od rana do późnych godzin wieczornych.

Warszawa jest jedną z najbardziej zadrzewionych i ukwieconych stolic Europy, a zieleń pokrywa około 40% jej powierzchni. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy od lat organizuje konkurs „Warszawa w kwiatach” dedykowany amatorom zieleni, ekspertom ogrodnictwa i mieszkańcom. Wyniki tegorocznej, jubileuszowej 40. edycji poznaliśmy 27 sierpnia podczas finału przy Multimedialnym Parku Fontann. Najładniejsze stołeczne balkony, ogrody i aranżacje zieleni wybrano spośród 250 zgłoszeń.

– Cieszę się, że kampus biurowy Forest został laureatem miejskiego konkursu na najpiękniejsze ogrody. Członkowie kapituły docenili nasze kompozycje z roślin ozdobnych, jak i pracę włożoną w przywracanie natury i wspieranie bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej. To kolejny dowód, że stworzyliśmy miejsce przyjazne dla każdego, które lubią pracownicy biurowi, ale też chętnie odwiedzają mieszkańcy okolicy i zaciekawieni widoków turyści, – mówi Ewelina Mikołajczewska, Development Manager w firmie HB Reavis.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

HB Reavis i architekci krajobrazu Urbandesign.pl zasadzili wokół budynku ponad 200 drzew i drugie tyle krzewów oraz bylin. Większość roślin to rodzime gatunki ozdobne przystosowane do miasta i charakterem odpowiadające temu, co dzieje się w naturalnym lesie mieszanym. Drzewa to graby, buki, klony polne i brzozy. W runie znajdują się gatunki trawiaste i byliny kwitnące w cieniu. Kwiaty ozdobnych krzewów napełniają patio pięknym zapachem, a ich różnorodność gatunkowa sprawia, że zachwycają przez cały sezon. Dużą popularnością warszawianek i warszawiaków cieszy się ogród na dachu, w którym rośnie wiele gatunków roślin światłolubnych, w tym kwiatów, warzyw i ziół. Znajdują się tu również krzewy pachnące i wytwarzające jadalne owoce.

– Dedykowane donice na dachu oddaliśmy też w spontaniczne użytkowanie pracowników i gości biurowca. W zależności od sezonu rosną w nich m.in. maliny, poziomki, truskawki, papryka, szczypiorek, rukola, tymianek, goździki, mięta czy lawenda. Miejskie ogrodnictwo to świetna okazja do interakcji z sąsiadami i budowania relacji międzyludzkich nie tylko zza biurka, – dodaje Ewelina Mikołajczewska.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Żeby oszczędzać zasoby naturalne budynek wyposażono m.in. w czujniki wilgotności gleby, a do podlewania zieleni wykorzystywana jest woda deszczowa. Liczne energooszczędne rozwiązania zastosowane w Forest potwierdza wysoka ocena certyfikacji BREEAM. Na terenie obiektu mieszczą się też specjalne schronienia dla ptaków i owadów.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Oprócz funkcji biurowej, miejsce to zapewnia szereg funkcji użyteczności publicznej. Przestronne partery mieszczą przychodnię, przedszkole, kawiarnię z piekarnią, salon meblowy oraz sklepy: spożywczy i z wyposażeniem turystycznym. To już kolejne wyróżnienie dla zaprojektowanego przez HRA Architekci kampusu biurowego Forest, który dotychczas uhonorowano Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy, tytułem Lidera Dostępności za inkluzywność, statuetką Real Estate Impactor oraz najlepszym projektem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Forest powstał przy ulicy Burakowskiej i oferuje łącznie 78 000 mkw. powierzchni biurowej, a także lokale gastronomiczne i usługowe. Wyróżnikiem projektu są ogólnodostępne tereny zielone, w tym popularny, pełen roślin taras z atrakcyjnym widokiem na Warszawę. W budynkach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym energooszczędną fasadę czy system ponownego wykorzystania wody deszczowej.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Największym najemcą w Forest jest Bank Pekao S.A., który łącznie ze spółkami zależnymi zajmuje ponad połowę powierzchni kompleksu. W gronie najemców znajdują się też m.in. takie firmy jak: Leroy Merlin, Servier, Infor, PUMA, Sweco, Vorwerk, AmeriGas oraz Husqvarna. Na miejscu działa też centrum medyczne Enel-Med, przedszkole, piekarnia, salon meblowy oraz sklep z odzieżą i wyposażeniem outdoorowym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Forest

Forest

Dostępna powierzchnia: 3041 m2
  • status budynku: gotowy
  • dostępność: Od zaraz
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: BREEAM - Excellent, WELL CS - Gold
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 19.50 EUR
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 800
  • kontrola dostępu
  • klimatyzacja
  • otwierane okna
  • podłoga techniczna
  • recepcja
  • ochrona
  • podwieszany sufit
  • dwa źródła zasilania