Francuski producent karmy dla zwierząt Royal Canin z nową inwestycją w Niepołomicach pod KrakowemMateriały prasowe

Francuski producent karmy dla zwierząt Royal Canin z nową inwestycją w Niepołomicach pod Krakowem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, ukończył w Niepołomicach budowę strategicznej inwestycji dla uznanego lidera w żywieniu zwierząt domowych – firmy Royal Canin. Nowa inwestycja będzie wspierać rozwój Royal Canin w całej Europie, a także w Japonii. Usługi logistyczne w nowym obiekcie będą realizowane przez FM Logistic.

Nowa nieruchomość klasy A sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki i znajduje się 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 łączącej południową Polskę oraz Niemcy.

Obiekt będzie spełniał wymogi BREEAM, systemu oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko, z oceną „Very Good”. Nieruchomość została wyposażona w panele fotowoltaiczne, wysokiej klasy oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów elektrycznych, submetering mediów oraz system recyklingu wody. Dodatkowo obiekt spełnił wszystkie wymagania opracowane przez jednego z największych na świecie ubezpieczycieli nieruchomości komercyjnych – firmę FM Global. Badania naukowe oraz testy są podstawą certyfikacji FM, a jej udzielenie jest dowodem na to, że zastosowane rozwiązania spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i zapobiegania stratom finansowym.

Materiały prasowe

– Wszystkiemu, co robimy w Royal Canin przyświeca jeden cel – tworzenie lepszego świata dla zwierząt. Realizacja tego projektu to jedna z największych transformacji w ostatnich latach w Royal Canin w Polsce. Nowy obiekt jest częścią naszego planu dbania o doświadczenia Klientów i zrównoważony rozwój, umożliwiając nam dostarczanie wysokiej jakości karmy do większej liczby kotów i psów, bardziej efektywnie i przy zmniejszonym śladzie węglowym. Lokalizacja w Niepołomicach pozwala nie tylko lepiej obsłużyć naszych Klientów, ale także w pełni wykorzystać potencjał nowych możliwości w dynamicznie rozwijającej się branży. Dla naszej nowoczesnej fabryki, możliwość realizacji operacji przychodzących i wychodzących w tak bliskiej odległości, gwarantuje nieprzerwane dostawy i wysoką sprawność działania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z naszymi partnerami – podkreśliła Agnieszka Sadowska, CNE Supply Chain Director w Royal Canin Dystrybucja.

– Mamy przyjemność ogłosić zakończenie realizacji naszego projektu dla Royal Canin w Niepołomicach. Nieruchomość będzie wykorzystywana zarówno dla potrzeb produkcji, jak i dystrybucji rynkowej na skalę światową. Współpraca z Royal Canin to przykład naszej strategii długoterminowego partnerstwa, której rezultatem jest zapewnienie elastycznej i wysoce certyfikowanej powierzchni biznesowej dla naszych klientów – powiedział Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor.

REKLAMA
Materiały prasowe

Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor, dodał: – Projekt zrealizowaliśmy według specjalnych standardów opracowanych wyłącznie dla Royal Canin przez FM Global. Oznacza to, że obiekt ten został wyposażony w najlepsze technologie systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego ze szczególnym uwzględnieniem standardów ESG.

– Cieszymy się, że Royal Canin wybrał FM Logistic na swojego dostawcę logistycznego. To kolejna marka z branży karmy i akcesoriów dla zwierząt, którą mamy w portfolio naszych Klientów. Powoli stajemy się ekspertem logistycznym w obsłudze tego sektora. Pozyskane doświadczenie pozwala nam zaoferować tej branży najlepsze, sprawdzone rozwiązania. Obiekt w Niepołomicach, z nowo zatrudnionymi 60 pracownikami, to nowa lokalizacja na mapie działań FM Logistic w Europie Środkowej. Dla naszego Klienta świadczymy tu usługi logistyczne typu in-house, obsługujące fabryczny magazyn wyrobów gotowych i dystrybucję na rynek polski, czeski i słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing czy sampling. Wszystko przy zachowaniu bardzo surowych wymagań jakościowych klienta – powiedziała Anna Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic.

Materiały prasowe

Nowo oddany obiekt obejmuje 25 900 metrów kwadratowych elastycznej powierzchni magazynowej, 380 mkw. wysokiej klasy biur oraz 460 mkw. powierzchni archiwalnej połączonej bezpośrednią drogą z fabryką Royal Canin w Niepołomicach. Projekt opracowało studio architektoniczne Kwadrat, a generalnym wykonawcą był Atlas Ward Polska. Zarządzenie budową zostało zrealizowane przez Arcadis oraz Logicor.

Źródło: UM Niepołomice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA