Francuski producent karmy dla zwierząt Royal Canin ponownie inwestuje pod KrakowemMateriały prasowe

Francuski producent karmy dla zwierząt Royal Canin ponownie inwestuje pod Krakowem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Logicor ogłosił rozpoczęcie budowy strategicznego obiektu logistycznego w pobliżu Krakowa dla producenta karmy dla zwierząt Royal Canin. Projekt obejmuje zakup niezależnej działki i budowę nowoczesnego magazynu klasy A, który będzie sąsiadował z istniejącym obiektem Royal Canin w pobliżu Krakowa.

Jest to strategiczny krok w rozwoju dla fabryki Royal Canin Niepołomice, która obecnie obsługuje 24 rynki europejskie i azjatyckie. Obiekt o powierzchni 26,5 tys. mkw. zapewni firmie Royal Canin nową, elastyczną przestrzeń, która wesprze jej długoterminowy rozwój. W magazynie zostaną zastosowane zrównoważone rozwiązania, takie jak panele słoneczne do podgrzewania wody użytkowej, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, systemy inteligentnych liczników czy instalacje szarej wody. W planie jest także uzyskanie certyfikatu BREEAM Very Good (lub równoważnego), zgodnie z polityką ESG firmy Logicor. Ponadto, obiekt będzie wyposażony w innowacyjne technologie, które w pełni zautomatyzują ruch na terenie magazynu.

Atutem obiektu będzie jego strategiczna lokalizacja – 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4.

– Przy stale wzrastającym popycie na produkty Royal Canin i naszych rosnących potrzebach na przestrzeń magazynową w Polsce, wkrótce osiągniemy limit w dotychczasowej lokalizacji w pobliżu Krakowa. Dzięki tej inwestycji zabezpieczymy przestrzeń dla przyszłego rozwoju naszej działalności, miejsce na nowe możliwości, lepszą efektywność i niższą emisję CO2 – wyjaśnia Agnieszka Sadowska, CNE Supply Chain Director w Royal Canin Polska.

REKLAMA

– Klienci potrzebują doświadczonych partnerów realizując kompleksowe projekty, które łączą w sobie zakup gruntów, budowę obiektu i zarządzanie nieruchomością. Inwestycja dla Royal Canin Polska to nowoczesna, wydajna i zrównoważona powierzchnia magazynowa w pełni dostosowana do potrzeb rozwoju naszego Klienta. Projekt ten jest odzwierciedleniem perspektywicznej strategii Logicor – czyli nawiązywania długotrwałych partnerstw zapewniających elastyczną przestrzeń i tworzących unikalną wartość dla obu stron – mówi Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor.

Materiały prasowe

O inwestorze:

Royal Canin SAS to francuska firma zajmująca się produkcją karm dla psów i kotów. Założona w 1968 roku przez lekarza weterynarii dr. Jeana Cathary. Główna siedziba spółki znajduje się obecnie w południowej Francji, w miejscowości Aimargues, w departamencie Gard, w regionie Oksytania. Od 2002 roku należy do amerykańskiego koncernu Mars, Incorporated, właściciela takich marek karm dla zwierząt jak Whiskas i Pedigree. Poprzez spółki córki grupa Royal Canin obecna jest w prawie 100 krajach na całym świecie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA