Młyny Gdańskie staną w centrum miastaźródło: Materiały inwestora

Młyny Gdańskie staną w centrum miasta

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Allcon Osiedla, deweloper odpowiedzialny za apartamentowiec Tarasy Bałtyku oraz gdyńską rezydencję Villa Nova, rozpoczyna budowę kolejnej prestiżowej inwestycji. Dwadzieścia minut spacerem od Starego Miasta powstanie osiedle Młyny Gdańskie.
Inwestycja jest realizowana przy ulicy Malczewskiego, w dzielnicy Siedlce, bezpośrednio sąsiadującej ze Śródmieściem. Położenie osiedla na wzgórzu i układ tarasowy budynków gwarantują atrakcyjny widok na panoramę miasta oraz dobre nasłonecznienie mieszkań i prywatność, a duża ilość zieleni – spokój i wytchnienie. W otoczeniu znajdują się szkoły, sklepy i lokale usługowe. Wystarczy 5 minut samochodem, by dojechać do pobliskich galerii handlowych, kina, Teatru Wybrzeże czy Opery Bałtyckiej. Wszystkie atrakcje miasta są na wyciągnięcie ręki. 
Młyny Gdańskie będą tworzyć 3 i 4-piętrowe budynki, w których znajdzie się 166 mieszkań od 25 do 122 mkw. Dużą rolę dla twórców tej kameralnej inwestycji odgrywał historyczny kontekst miejsca. Bezpośrednią inspiracją dla projektantów z B1 Architekci była oryginalna zabudowa, widoczna do dziś w sąsiedztwie. Jej charakterystyczny element to szachulcowe ściany zewnętrzne wypełnione czerwoną cegłą układaną w różnych wątkach. Konstrukcja ścian, poprzez układy drewnianych belek rysowała wyraźne linie stropów. W inwestycji Młyny Gdańskie nawiązaniem do tego elementu będą widoczne pasy między kondygnacjami oraz industrialne, minimalistyczne rozwiązania widoczne także we wnętrzach i w detalach. Elewacja wykonana będzie ze szlachetnych materiałów nawiązujących do najbliższego otoczenia, powstaną też duże, narożne, przeszklone balustrady, bezprogowe okna oraz mansardowe dachy z wykuszami i lukarnami. Z mieszkań będzie można wyjść na taras, balkon lub loggie o powierzchni do 17 mkw. lub do ogrodu. Największy z nich ma aż 220 mkw.
Zagospodarowanie terenu osiedla nawiązuje do tutejszych dawnych młynów, Potoku Siedleckiego, wiśniowych sadów i ogrodów. Wprowadzenie zabudowy pierzejowej od strony ulicy Malczewskiego, pozwoli nie tylko zlokalizować w parterach urozmaicone lokale usługowe, ale też oddzielić wewnętrzną przestrzeń osiedla przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców. Architekci zaplanowali tam obszerny dziedziniec w postaci patio z podestami, zielenią oraz przemyślaną małą architekturą. W nawiązaniu do historii i klimatu miejsca powstanie też ruchome koło młyńskie o średnicy ok. 2,5 metra wraz z założeniem wodnym. Interesującym rozwiązaniem będą ogrody deszczowe. To ekologiczne rozwiązanie, które kumuluje wodę deszczową i pozwala na rozwój roślinności. 
REKLAMA
Wysoki standard inwestycji potwierdzają też udogodnienia. W Młynach Gdańskich mieszkańców będzie witać elegancka, reprezentacyjna strefa wejścia z portiernią w głównym budynku. Inwestor planuje też przygotowanie prywatnej, wyposażonej strefy rekreacyjno-klubowej, gdzie znajdzie się sala do ćwiczeń z naturalnym oświetleniem, sala klubowa, strefa dla dzieci oraz plac wypoczynkowy w strefie wejścia do klubu. Powstaną też podziemne hale garażowe z komórkami lokatorskimi i boksami na akcesoria oraz stacja szybkiego ładowania aut elektrycznych. Teren osiedla wyposażony będzie w oświetlone ciągi piesze oraz dojazd do podziemnych parkingów. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni portiernia z ochroną 24 godziny na dobę, monitoring oraz kontrola dostępu. 
Całościowe efekty planów architektów i inwestora poznamy w 2023 roku, kiedy budowa zostanie ukończona. Warto rozważyć jednak zakup wcześniej, gdy ceny mieszkań są najbardziej korzystne. Obecnie rozpoczynają się one od 10 000 zł za metr.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA