Rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście sprzyja inwestycjom w apartamenty condo

Rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście sprzyja inwestycjom w apartamenty condo

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Branża turystyczna nie ma powodów do narzekań. Wyjątkowo wysokie temperatury tego lata przełożyły się na rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście. Według analiz STR Global wyniosło ono 86,6% w czerwcu i aż 95% w lipcu tego roku. Dobre wyniki aglomeracji gdańskiej zachęcają do inwestycji w powstające tu nieruchomości wakacyjne przeznaczone na wynajem krótkoterminowy.
Najbezpieczniejszą formą tego typu inwestycji jest zakup apartamentu w systemie condo. Szczególnie, że w przypadku stolicy województwa pomorskiego sezon turystyczny nie ogranicza się do dwóch miesięcy w roku. Każdego roku obserwuje się ok. 10 proc. wzrost liczby odwiedzających Gdańsk. Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, w szczególności Norwegów i Szwedów, dla których „Perła Bałtyku” jest coraz bardziej popularną destynacją. 
Do inwestycji w apartament condo przekonują również ogromne braki w polskiej bazie noclegowej. Jak podaje m.in. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, wynika, że nasz kraj zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wskaźnika liczby łóżek w hotelach na 10 tysięcy mieszkańców. Liczba łóżek w Polsce wynosi około 40-50 łóżek, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi kilkakrotnie więcej. To stwarza ogromny potencjał inwestycyjny, szczególnie, że posiadanie własnego apartamentu w condohotelu to gwarancja pewnego i stałego zysku. 
Świadczy o tym, rosnący wskaźnik ADR, czyli średnia stawka netto za pokój bez śniadania. W przypadku Trójmiasta wskaźnik ten w lipcu wyniósł 94,8 EUR w stosunku do 88,6 EUR w roku ubiegłym. Według danych STR Global w czerwcu był on nieco niższy – wyniósł 82,5 EUR, był to jednak najwyższy wynik w całym kraju. 
REKLAMA
Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej nieruchomości – położonej w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i z ciekawą ofertą biznesową. 
Otoczona wodami rzeki Nowa Motława Wyspa Spichrzów jest dziś najlepszym miejscem na inwestycję typu apartament condo. Ta jedyna mieszkalna wyspa w Gdańsku przeżywa swój renesans i wkrótce ma szansę stać się jedną z najmodniejszych dzielnic miasta. Poza reprezentatywnym sąsiedztwem ulicy Długiej z Fontaną Neptuna i Żurawia, ogromną zaletą lokalizacji wyspy jest doskonała komunikacja z Lotniskiem, Dworcem Głównym i Południową Obwodnicą Gdańska. Dojazd do najbliższej plaży Górki Zachodnie czy rezerwatu Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej zajmuje stąd zaledwie 15 minut. 
Jedną z najnowszych inwestycji realizowanych na Wyspie Spichrzów jest kompleks Nowa Motława, której deweloperem i generalnym wykonawcą jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Dekpol SA. Kompleks pomieści nowoczesny aparthotel ze 174 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo. W ofercie są apartamenty jedno i dwupokojowe o powierzchni od 22 do 41 m2. Apartamenty hotelowe sprzedawane są z pełnym wykończeniem i wyposażeniem, w tym inteligentnymi systemami do zarządzania typu teletechnika SMART oraz system BMS. To nie jedyne udogodnienia, z których będą mogli korzystać przyszli właściciele i gości hotelowi. Do ich dyspozycji będzie imponująca strefa wellness o powierzchni 453 m2 z basenem wewnętrznym, a także saunami, jacuzzi i siłownią, całodobowa recepcja i zaplecze gastronomiczne, gdzie będą serwowane śniadania. Prowadzone są również rozmowy w sprawie rozbudowy infrastruktury nadbrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji. 
Sprzedaż apartamentów condo ruszyła w lipcu tego roku. W pełni wykończony i wyposażony apartament można kupić w cenie już od 261 tys. zł. Termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA