Inwestycja w apartament condo bardziej opłacalna niż tradycyjne formy pomnażania kapitału

Inwestycja w apartament condo bardziej opłacalna niż tradycyjne formy pomnażania kapitału

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Czasy niskiej inflacji sprzyjają inwestycjom w nieruchomości. Szukając odpowiedniego lokalu pod wynajem warto postawić na sprawdzone rozwiązania biznesowe, które gwarantują pewny zysk. Nabywcy apartamentów condo w aparthotelu Nowa Motława na Wyspie Spichrzów mogą liczyć na średnioroczną stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 7%.


Aparthotel Nowa Motława jest częścią najnowszej inwestycji firmy Dekpol SA realizowanej na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. W budynku hotelowym o całkowitej powierzchni ponad 5200 m2 znajdą się 174 jednostki hotelowe o powierzchni od 22 do 41 m2, sprzedawane w systemie condo.


– „Skąd wynika opłacalność inwestycji w tego typu nieruchomości? Przy zakupie apartamentu condo w ramach aparthotelu Nowa Motława nabywamy prawo własności, możemy więc z niego korzystać podczas urlopu czy delegacji. Kiedy jednak lokal nie jest przez nas wykorzystywany, jest wynajmowany, czym zajmuje się wyspecjalizowana firma w zarządzaniu tego typu nieruchomościami” – tłumaczy Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu firmy Dekpol SA.


Taka firma poza obsługą transakcji odpowiada za aktywną promocję naszej nieruchomości. Jej doświadczenie i sprawność jest kluczowym czynnikiem sukcesu dla zapewnienia ciągłości najmu. – „Teoretycznie wynajmem mógłby zająć się sam właściciel, jednak takie rozwiązanie byłoby czasochłonne. Jak wiadomo czas to pieniądz, dlatego w przypadku zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych lepiej wynajem powierzyć profesjonalistom. Jest to tym bardziej opłacalne, że nie wiąże się z to żadnymi dodatkowymi kosztami” – radzi Mariusz Tuchlin.


Operator hotelowy zajmuje się też kompleksową obsługą gości od momentu rezerwacji apartamentu przez takie czynności jak wydanie i odbiór kluczy, sprzątanie, wymianę pościeli, serwis naprawczy i wreszcie rozliczenia finansowe. – „Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel apartamentu nie musi angażować się w jego wynajem. Co jest szczególnie ważne w przypadku osób zainteresowanych inwestycją w nieruchomości znajdujące się poza miejscem zamieszkania” – dodaje Mariusz Tuchlin.


Apartamenty condo są najczęściej wynajmowane na krótki okres czasu, dlatego bardzo ważna jest atrakcyjna lokalizacja naszej nieruchomości. – „Wyspa Spichrzów, na której powstanie aparthotel Nowa Motława kusi położeniem nad wodą i reprezentatywnym sąsiedztwem najważniejszych zabytków Głównego Miasta. Niegdyś przemysłowo-magazynowe zaplecze Gdańska dziś przechodzi gruntowną rewitalizację. W ciągu najbliższych kilku lat wyspa ma szansę stać się najchętniej wybieranym miejscem pobytu przez turystów, a ci są główną grupą docelową dla wynajmu krótkoterminowego” – uważa Mariusz Tuchlin.


Każdego roku obserwuje się ok. 10 proc. wzrost liczby odwiedzających Gdańsk. Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, w szczególności Norwegów i Szwedów, dla których Gdańsk jest coraz bardziej popularną destynacją.

REKLAMA


Warto przy tej okazji podkreślić, że w przypadku apartamentów condo najemcy uzyskują nie tylko miejsce do spania i odpoczynku, ale i pełną infrastrukturę hotelową. – „Zaplecze gastronomiczne, udogodnienia typu basen, jacuzzi, siłownia i sauny, całodobowa recepcja czy inteligentne systemy do zarządzania typu SMART TV czy system BMS, to czynniki, dzięki którym nasza nieruchomość zyskuje na atrakcyjności w oczach turystów i w konsekwencji decyduje o jej wyborze” – mówi Mariusz Tuchlin.


Krótszy okres najmu apartamentów condo nie przekłada się jednak na niższe zyski w stosunku do wynajmu zwykłych lokali mieszkalnych. – „Wszystko dzięki gwarantowanemu czynszowi, który w pierwszych 5 latach funkcjonowania aparthotelu Nowa Motława wyniesie 33 % ceny netto nabytej inwestycji. Czynsz proporcjonalny w latach 6-15 wyniesie 50% przychodu z usług noclegowych. Daje to średnioroczną stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 7%, która jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do tradycyjnych metod inwestowania kapitału” wylicza Mariusz Tuchlin.

 

Dla porównania przy tradycyjnym, długoterminowym wynajmie mieszkania możemy liczyć na co najwyżej 4% stopę zwrotu z inwestycji w skali roku. – „Opłacalność innych produktów finansowych jest jeszcze niższa, w przypadku rocznej lokaty bankowej czy obligacji skarbowych oprocentowanie wynosi nieco ponad 2%. Wyliczenia mówią same za siebie. Inwestycja w apartament condo jest dziś najpewniejszą formą pomnażania pieniędzy” – zachęca Mariusz Tuchlin.


Dodatkową gwarancję zysku stanowi obserwowalny wzrost cen pokoi hotelowych w Trójmieście. Według analizy przygotowanej przez Trivago.pl ceny wynajmu w Gdańsku wzrosły w ciągu ostatniego roku aż o 12%.


Kto jest zainteresowany zakupem tego typu nieruchomości? – „Aparthotel Nowa Motława to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym apartamencie w wakacyjnej lokalizacji, jednocześnie chcą, aby nieruchomość ta pracowała sama na siebie. Zakup apartamentu condo na Wyspie Spichrzów to również opłacalny instrument inwestycyjny, który gwarantuje pewny zysk w każdym roku funkcjonowania obiektu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób, które posiadają już kilka mieszkań przeznaczonych na wynajem, ale chcą zdywersyfikować swoje portfolio inwestycyjne. Taki apartament może także zainteresować osoby, które z powodów służbowych regularnie odwiedzają Gdańsk. Podczas pobytu w mieście, zamiast nocować w zwykłym hotelu, wolą mieszkać we własnym apartamencie i po intensywnym dniu pracy zrelaksować się w basenie czy skorzystać z innych udogodnień, które będą dostępne w naszym kompleksie. Zakupem nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy są wreszcie coraz częściej zainteresowani cudzoziemcy. Odwiedzając Trójmiasto podczas wakacji, są zachwyceni dynamicznym rozwojem tego regionu Europy, po powrocie z urlopu, decydują, że to właśnie u nas chcą pomnażać swój kapitał ” – podsumowuje Mariusz Tuchlin.


Deweloperem i Generalnym Wykonawcą aparthotel Nowa Motława jest Dekpol SA. Kompleks pięciu połączonych ze sobą budynków poza apartamentami condo w części hotelowej, pomieści również 298 apartamentów mieszkalnych. Projekt architektoniczny inwestycji został przygotowany przez renomowaną pracownię Kozikowski Design, twórcy m.in. projektu przebudowy i rozbudowy Filharmonii Bałtyckiej. Dekpol rozpoczął już sprzedaż, a termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA