REKLAMA

Opinie o [Gliwice] Galeria "Focus Mall" (3)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
To już pewne - galeria Focus Mall na terenach byłej Huty Gliwice nie powstanie. Deweloper - Parkridge Retail - ogłosił upadłość, a polskie oddziały spółki są w likwidacji - podała Gazeta Gliwice. Podobny los spotka zapewne planowane projekty w: Pile, Jeleniej Górze, Starogardzie Gdańskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tomaszowie Mazowieckim.

We wrześniu 2011 roku informowaliśmy o upadłości brytyjskiego Parkridge Holdings, grupy skupiającej ponad 100 spółek nieruchomościowych działających w 14 krajach Europy.

pokaz-artykul.png
Anna Maria
Już niedługo w Gliwicach powstanie galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall. Wedle planów będzie to jeden z prestiżowych obiektów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W dniu 24 listopada br. Parkridge Retail Development zawarł z Mostostalem Warszawa umowę na wykonastwo stanu surowego centrum wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Wartość umowy określono na 31 mln euro netto. Prace budowlane ruszą na początku lutego 2011 roku i potrwają do drugiej połowy 2012 r.

11251.fullsize.jpg

W murowanie kamienia węgielnego pod budowę galerii Focus Mall nastąpiło 27 maja 2008 roku. Jednak w wyniku kryzysu gospodarczego prace budowlane zostaly tymczasowo wstrzymane aż do teraz. Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall zlokalizowana będzie w miejscu dawnej Huty Gliwice, na obszarze pomiędzy torami kolejowymi a ulicami Piwną, Mitręgi, Jagiellońską i Szarą. Na dwóch kondygnacjach glalerii znajdziemy około 220 sklepów, restauracje, kawiarnie, wielosalowe kino i klub fitness. Ponadto do dyspozycji klientów będzie parking na ponad ponad 1,2 tys. samochodów. Powierzchnia obiektu wyniesie 136 000 m kw. powierzchni całkowitej, w tym 64 500 m kw. powierzchni najmu.

Projekt budowlli wykonał zespół architektów z pracowni MOFO Architekci Sp. z o.o. Focus Mall charakteryzować sie będzie oryginalną bryłą, która kształtem przypomina koło. Obiekt będzie połączony z dworcem autobusowym i PKP oraz z wkomponowanymi i odrestaurowanymi elementami Starej Huty. Poszczególne kondygnacje budowli spajać będą schody ruchome, a także panoramiczne windy.
Anna Maria
Już niedługo w Gliwicach powstanie największe centrum handlowe w mieście, czyli galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall. Wedle planów będzie to jeden z prestiżowych obiektów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W dniu 24 listopada br. Parkridge Retail Development zawarł z Mostostalem Warszawa umowę na wykonastwo stanu surowego Centrum Focus Mall wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Wartość umowy określono na 31 mln euro netto. Prace budowlane ruszą na początku lutego 2011 roku i potrwają do drógiej połowy 2012 roku.
REKLAMA