REKLAMA

Opinie o [Gliwice] Pływalnia kryta (3)

Napisz komentarz
Godfath3r
Skanska zakończyła budowę krytej pływalni w Gliwicach-Sośnicy. Wartość inwestycji wyniosła 15 mln zł brutto.

pokaz-artykul.png
Anna Maria
W gliwickiej dzielnicy Sośnica, tóż obok nieczynnego kąpieliska "Neptun", trwa budowa krytej pływalni. Obiekt powinien zostać oddany do użytku w połowie 2011 roku. Nowa pływalnia składać się będzie z trzech poziomów. Nowatorskim rozwiązaniem jest wykorzystanie do podgrzewania wody basenowej i użytkowej m.in. kolektorów słonecznych. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska S.A. z Warszawy.

Dwukondygnacyjny budynek będzie miał trzy segmenty. Powierzchnia użytkowa liczyć ma 1629 mkw. i kubaturę 15 460 m3. Część A to pomieszczenie socjalno-rekreacyjne tj. taras dla publiczności z widokiem na baseny, sale do ćwiczeń, szatnie, bawialnia dla dzieci oraz oddzielna toaleta i pomieszczenia administracyjne. Cześć B to np. sauny (mokre, sucha i na podczerwień), łaźnia parowa, miejsca do schładzania się i wypoczynku, szatnie i sanitariaty. Natomiast w segmencie C znajdzie się główna część, czyli pływalnia o wymiarach 12,5 m x 25 m i głębokości od 1,1 m do 1,8 m. Dodatkowo powstanie też basenik do nauki pływania o wymiarach 9,2 m x 9,5 m oraz baseny z hydromasażem, szatnie i sanitariaty, kasa, a także punkt pierwszej pomocy. Poza tym w planach jest również budowa zewnętrznej zjeżdżalni z wejściem na wieżę.

10986.fullsize.jpg

Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie ponad 15 mln zł. Pieniądze na ten cel zostaną wygospodarowano z miejskiego budżetu.
Anna Maria
W gliwickiej dzielnicy Sośnica, tóż obok nieczynnego kąpieliska "Neptun", trwa budowa krytej pływalni. Obiekt powinien zostać oddany do użytku w połowie 2011 roku. Nowa pływalnia składać się będzie z trzech poziomów. Nowatorskim rozwiązaniem jest wykorzystanie do podgrzewania wody basenowej i użytkowej m.in. kolektorów słonecznych. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska S.A. z Warszawy. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie ponad 15 mln zł. Pieniądze na ten cel zostaną wyasygnowane z miejskiego budżetu.
REKLAMA