Hotele Ikar i Moxy w Poznaniu zamieniają się w izolatoria

Hotele Ikar i Moxy w Poznaniu zamieniają się w izolatoria

Orzech
Orzech
REKLAMA
Dwa poznańskie hotele należące do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) od piątku, 6 listopada zamienią się w izolatoria. Decyzję w sprawie kontynuacji dalszej współpracy z PHH podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
W stolicy Wielkopolski funkcję izolatoriów pełnić będzie hotel Moxy Poznań Airport, aktualnie spełniający rolę bazy noclegowej dla medyków oraz funkcjonujący od kwietnia jako izolatorium hotel Ikar zlokalizowany w centrum miasta przy ul. Solnej 18
W obu izolatoriach będą przebywali chorzy na COVID-19 wyłącznie z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pacjentów w obu budynkach oddane zostały łącznie 284 pokoje. W hotelu Ikar przygotowano 164 pokoje oferujące 264 miejsca. W Moxy Poznań Airport do dyspozycji pacjentów będzie natomiast 120 pokoi, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.
REKLAMA
Powstanie w Poznaniu izolatoriów służących zdrowiu jego mieszkańców możliwe było dzięki współpracy Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem
Udostępnienie obiektów nastąpiło na podstawie wytycznych, zawartych w Zarządzeniach Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Oba izolatoria w stolicy Wielkopolski obsługiwane będą przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu. 
W budynkach hotelowych zamienionych w izolatoria zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Szpital zapewni pełną opiekę medyczną, natomiast hotel będzie miał za zadanie przygotować posiłki. Ponadto, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia  w Poznaniu zapewni obsłudze izolatorium wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektów pokrywać będzie NFZ.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA