Dawny Hotel Gromada Lotnisko zostanie wyburzony. W jego miejscu powstaną dwa nowe hoteleźródło: facebook.com/sangatehotel/

Dawny Hotel Gromada Lotnisko zostanie wyburzony. W jego miejscu powstaną dwa nowe hotele

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny znany obiekt w Warszawie zostanie wyburzony. Tym razem taki los spotka dawny hotel Gromada Lotnisko zlokalizowany przy ul. Komitetu Obrońców Robotników 32 w dzielnicy Włochy, w pobliżu Lotniska Im. Chopina i około 7 kilometrów od centrum miasta. Obiekt aktualnie funkcjonuje pod nazwą Sangate Hotel Aiport.
W połowie roku ten dysponujący 352 pokojami budynek ma zostać wyburzony. Jak dowiedział się prestiżowy, branżowy miesięcznik hotelarski "Hotelarz" w jego miejsce do końca roku ma się rozpocząć budowa dwóch nowych hoteli w ramach kompleksu sieci Louvre Hotels Group: Campanile – Premiere Classe z ok. 400 pokojami.
Jak przypomina "Hotelarz" – [...] "zadłużony dawny hotel Gromada Lotnisko wraz z działką, na której stało kilka innych budynków, został sprzedany wiosną 2017 r. za 95 mln zł spółce RESSE, którą zarządza Nusret Sancak. Obiekt zmienił nazwę na Sangate Hotel Airport, ale nie wiązało się to z większymi inwestycjami, gdyż od początku planowano jego wyburzenie. W międzyczasie grupa otworzyła hotel Hampton by Hilton Reduta na Ochocie ze 167 pokojami i ogłosiła plany rozpoczęcia budowy hotelu Moxy na bliskiej Woli przy ul. Towarowej z 263 pokojami, która ruszyć ma na początku roku." [...] 

– Mamy również dalekosiężny plan zagospodarowania działki, na której obecnie stoi hotel Sangate Airport. Zakłada on wyburzenie obecnego obiektu i wybudowanie nowego, przesuniętego w kierunku brzegu działki, do ul. KOR [dawna ul. 17 stycznia] oraz Żwirki i Wigury, i wykorzystanie pozostałej części działki na cele budownictwa mieszkaniowego. Po rozmowach z sieciami podpiszemy umowę franczyzową z Louvre Hotels Group na obiekt typu combo, składający się z hoteli Campanile i Premiere Classe. Wyburzenie nastąpić ma w połowie 2022 roku, a pod koniec roku chcemy rozpocząć inwestycję w budowę combo – powiedział "Hotelarzowi" Sławomir Nowak, cluster general manager Sangate Airport i hoteli w procesie inwestycyjnym.
Jak informuje miesięcznik "Hotelarz", w ramach inwestycji, w każdym z dwóch nowych hoteli znajdzie się po ok. 200 pokoi. Oba hotele będą posiadały oddzielne wejścia, recepcje i restauracje śniadaniowe. W Hotelu Campanile znajdzie się lobby bar, a restauracja śniadaniowa będzie pełniła również funkcję regularnej restauracji. Planowana jest także duża wielofunkcyjna sala konferencyjna z możliwością podziału (ok. 450 m kw.), a na pierwszym piętrze biura i pięć dzielonych sal wielofunkcyjnych (ok. 350 m kw.). 
Aktualnie w Warszawie pod markami Louvre Hotels Group działają obecnie następujące obiekty: kompleks Golden Tulip – Campanile – Premiere Classe koło pl. Zawiszy na Ochocie, hotel Golden Tulip Airport w dzielnicy Włochy, Tulip Residences koło Stadionu Narodowego, a w 2022 roku ruszyć ma Royal Tulip Apartments na Woli w inwestycji Unique Tower firmy Marvipol.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA