O inwestycji Biskupa Tomasza Pierwszego 8
Kamienica przy ul. Biskupa Tomasza Pierwszego 8 we Wrocławiu ma prawie 120 lat i została kompleksowo wyremontowana, co przywróciło jej dawny wygląd oraz nową elewację. Prace remontowe trwały około 10 miesięcy i zakończyły się w marcu 2022 roku. Budynek zyskał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. w kategorii obiektów mieszkalno-usługowych, co podkreśla wysoką jakość przeprowadzonych prac.
Remont objął nie tylko elewację, ale także wnętrza kamienicy - odnowiono klatki schodowe, wymieniono instalacje, a także podniesiono standardy techniczne budynku, w tym podłączenie do sieci ciepłowniczej i termomodernizację. W trakcie prac odkryto i odrestaurowano przedwojenny szyld, co dodaje historycznego charakteru kamienicy.
Kamienica jest uznawana za jedną z perełek architektonicznych Wrocławia, a jej renowacja wpisuje się w szerszy program rewitalizacji zabytkowych budynków komunalnych w mieście.