Biurowiec Synergy Business Park

Biurowiec Synergy Business Park

Wrocław/Fabryczna
REKLAMA
Napisz komentarz
Tomasz Matejuk
R77
Niektórzy najemcy preferują jednak lokalizacje z dala od centrum, za to na przykład blisko AOW czy innych dróg wylotowych.
1947
Impel był rozwalony po mieście i okolicach ale oni teraz sobie sami biurowce budują ;)
Popieram Rafisa, dobrze że im nie wyszło bo gdyby podebrali klientów Skanskiej i Echo to pewnie dziury w centrum straszyłyby jeszcze dłużej. Najpierw zabudujmy centrum a później Gądów, Karkonoską itd.
Tomg
Sądzę, że Ghelamco poszukuje firmy by wybudować dla niej pierwszy budynek (Credit Suisse i Skanska). Pytanie, czy znajdzie. Które firmy są tak rozwalone po Wrocławiu, że potrzebują się zebrać w jeden budynek, lub czy są firmy chętne do wejścia do miasta i wynajęcia od razu całego budynku?
Orzech
Tylko, że Ghelamco zwleka z rozpoczęciem tej inwestycji od dobrych kilku lat, a wtedy sytuacja na rynku była bardzo, bardzo korzystna. Dziwne jest to zwłaszcza w kontekście tego, że poprzedni swój biurowiec we Wrocławiu - BEMA PLAZA - Ghelamco sprzedało z bardzo dużym zyskiem.
Tomg
Szczerze, według mnie to była to rozmowa w 100% poświęcona wyłącznie Warszawie i nie wyciągałbym z niej faktów, że porzucili Wrocław całkowicie. Inną sprawą jest to, że współczynnik powierzchni niewynajętej przekroczył we Wrocławiu 10% i to jest żółta lampka, która może wskazywać na chwilowe nasycenie rynku. Poza tym postawcie się w roli Ghelamco. We Wrocławiu biurowce budują się na potęgę. Archicom buduje park biurowy na ok. 100 000 m2, Szwedzi też się zapowiadają. Możliwe, że inwestycje biurowe niedługo spowolnią i dlatego Ghelamco nie chce wchodzić w budowę, z której zysków nie jest pewien.
REKLAMA