Centrum logistyczne SEGRO Industrial Park Tychy

Centrum logistyczne SEGRO Industrial Park Tychy

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Centrum logistyczne SEGRO Industrial Park Tychy

inwestorSEGRO POLAND Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiIV kw. 2011

O inwestycji Centrum logistyczne SEGRO Industrial Park Tychy

Centrum logistyczne "SEGRO Industrial Park Tychy" powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Tychy.
Napisz komentarz
Kajtman
Nowy artykuł dotyczący [Tychy] Centrum logistyczne "SEGRO Industrial Park Tychy" [śląskie] Fabryka materiałów budowlanych przenosi produkcję do obiektu SEGRO
Kajtman
Kajtman
Nowy artykuł dotyczący [Tychy] Centrum logistyczne "SEGRO Industrial Park Tychy" [śląskie] Francuska firma najemcą w SEGRO Industrial Park Tychy 1
Kajtman
Kajtman
SEGRO, wiodący europejski deweloper elastycznych powierzchni biznesowych, powiększa swoje portfolio na Śląsku. Firma rozpoczęła nową inwestycję w regionie - SEGRO Industrial Park Tychy, a dodatkowo w najbliższym czasie planuje rozbudowę już istniejącego Tulipan Park Gliwice.

Brytyjski deweloper rozpoczął prace przygotowawcze pod budowę nowego centrum logistycznego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Tychy. Inwestycja powstaje na 13-hektarowej działce usytuowanej w pobliżu drogi krajowej 86, zaledwie 22 km od Katowic. Pierwszy etap projektu dostarczy na rynek 15 000 m² nowoczesnej powierzchni biznesowej z przeznaczeniem na magazyny, biura oraz lekką produkcję. SEGRO Industrial Park Tychy ma już swojego pierwszego najemcę. Jeden z obecnych najemców centrum logistycznego Tulipan Park Warszawa - firma Navo PGD, specjalizująca się w dystrybucji i logistyce produktów FMCG, podpisała umowę typu ‘pre-lease’ na wynajem 6 000 m² w ramach tyskiej inwestycji. Docelowo obiekt dostarczy na polski rynek 56 000 m² nowoczesnej powierzchni biznesowej. Minimalne moduły do wynajęcia będą zaczynały się od 1 600 m².

Cieszymy się, że mamy możliwość realizowania kolejnych inwestycji, a tym samym umacniania naszej obecności na Śląsku. Jest to region charakteryzujący się ogromnym potencjałem rozwoju i stale wzrastającym zapotrzebowaniem na wysokiej klasy, elastyczną powierzchnię biznesową. Bez wątpienia atutem naszej inwestycji jest jej strategiczna lokalizacja na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w pobliżu węzła autostrad A1 i A4 - najważniejszych w Polsce arterii komunikacyjnych – mówi Paweł Sapek, Dyrektor Rozwoju SEGRO na Europę Centralną. Dodatkowo jesteśmy oczywiście bardzo dumni z faktu, że obecni klienci, tacy jak np. Navo PGD, decydują się wynająć dodatkową powierzchnię w ramach parków logistycznych SEGRO. To dowód na to, że najemcy postrzegają nas jako elastycznego i wiarygodnego partnera w biznesie – dodaje Paweł Sapek.

Dodatkowo, już wkrótce ruszy rozbudowa istniejącego centrum logistycznego Tulipan Park Gliwice, zlokalizowanego 50 kilometrów na zachód od Tychów. Kolejna faza projektu obejmie 18 000 m² powierzchni magazynowej, z czego 13 500 m² jest już wynajętych przez firmy General Motors oraz S&T. Tulipan Park Gliwice położony jest na działce o powierzchni 48 hektarów, usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i zaledwie 15 kilometrów od węzła autostrad A1 i A4. Dzięki doskonałej lokalizacji w bliskiej odległości od Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, inwestycja zapewnia optymalne rozwiązania dla przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym. Docelowo Tulipan Park Gliwice zaoferuje łącznie ponad 200 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 2 200 m² i mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się m.in. takie firmy jak: Kaufland, Air Container, Black&Decker, Brenntag, Decathlon, Helion i Plastic Omnium.

***

O SEGRO:
SEGRO jest wiodącym deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka prowadząca swoją działalność poprzez sieć biur w 10 krajach posiada status firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”) i jest notowana na giełdzie w Londynie. SEGRO dysponuje portfelem o wartości blisko 5,3 mld funtów, w skład którego wchodzi nowoczesna powierzchnia magazynowa i produkcyjna zlokalizowana w pobliżu głównych centrów biznesowych i ośrodków komunikacyjnych takich jak porty, lotniska czy węzły autostradowe. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi 1 700 klientom z różnych sektorów przemysłu działającym na całym świecie. Zgodnie ze stanem na 31 grudnia 2010 roku firma posiada 5,6 mln m2 powierzchni biznesowej i roczny przychód z czynszu o wartości 326 mln funtów.
Kajtman
Centrum logistyczne "SEGRO Industrial Park Tychy" powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Tychy.
REKLAMA