DODAJ

Park Śląski

[Chorzów] Park Śląski 31609[Chorzów] Park Śląski 33430

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka SA (WPKiW) – park utworzony przez generała Jerzego Ziętka na częściowo niezagospodarowanych wcześniej terenach miast Chorzów i Katowice o powierzchni około 600 ha. Do dziś WPKiW to zielone płuca Górnego Śląska i jeden z największych parków miejskich w Europie. Park leży w w granicach administracyjnych dwóch miast: Chorzowa (niemal w całości) i Katowic (niewielkie skrawki), co jest wynikiem wymiany gruntów podczas budowy os. Tysiąclecia w Katowicach.

Decyzja o budowie tej największej inwestycji ekologicznej na Śląsku zapadła w 1950 roku na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach. Drzewostan parku został starannie zaplanowany, dzięki temu park obfituje w bogactwo gatunków drzew. Nasadzenie zrealizowano głównie w wyniku modnej w tamtych latach inicjatywy społecznej.

Szczegóły - [Chorzów] Park Śląski
inwestorWojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka S.A.
alisha 16.10.2014, godz. 11:47
Jestem bardzo zadowolona, że tak wiele się dzieje w naszym Parku. W weekend wybrałam się z rodziną do Zoo i widzę również dużo zmian, nowych budynków dla zwierząt. W końcu doczekałam się zobaczyć żyrafy na wybiegu :)) Nie daleko Zoo piękny plac zabaw dla dzieci, na który bardzo często przychodzę z moją córeczką. Elką już oczywiście jechaliśmy jak również kolejka wąskotorową. Bardzo polecam :))) Czy już wiadomo kiedy mniej więcej powstanie Ogród Japoński?
odpowiedz
Krypton 06.09.2014, godz. 12:52
Po 12 miesiącach funkcjonowania nowej kolejki naziemnej szefowie Parku Śląskiego planują odtworzenie dwóch kolejnych jej odcinków. Wstępny koszt to 11 mln euro. Nową Elkę uruchomiono 8 września zeszłego roku. Wcześniej pół roku trwała budowa odcinka od Stadionu Śląskiego do Śląskiego Wesołego Miasteczka. - Nowa Elka dzięki gondolom może kursować przez cały rok. Jak pokazują statystyki, jesienią i zimą również cieszy się sporą popularnością. Ten projekt pokazał, że warto inwestować w nowe, ciekawe rzeczy, ale mające też swoje odniesienie historyczne - mówi Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
odpowiedz
Krypton 14.08.2014, godz. 12:29
W parku Śląskim ponownie powstanie Ogród Japoński. Zaplanowano go już lata temu, ale nigdy nie został ukończony.

Ogród Japoński, jeszcze w czasach PRL-u, zaprojektował prof. Edward Bartman ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z niemal setki drzew, które miały tu rosnąć posadzono tylko siedem. Z czasem cały teren zaczął niszczeć.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
odpowiedz
Krypton 03.02.2014, godz. 19:43
Prace ziemne przy budowie kolejki wąskotorowej dobiegają końca. W marcu powinny zostać położone tam pierwsze szyny. Wszystko wskazuje na to, że uda się uruchomić kolejkę w pierwszy weekend czerwca.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
odpowiedz
Krypton 28.01.2014, godz. 15:39
Wybudowana w latach 80. konstrukcja, która przez wiele lat stała na Dużej Łące w Parku Śląskim, właśnie przestała istnieć.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
odpowiedz
Krypton 25.11.2013, godz. 15:15
To już ostatnie dni nietypowej konstrukcji, która od wielu lat stoi w Parku Śląskim.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 09.09.2013, godz. 14:42
Po siedmioletniej przerwie znów można przejechać się kolejką linową w Parku Śląskim. Podczas niedzielnej inauguracji chętni musieli czekać trzy godziny w długim ogonku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 03.09.2013, godz. 15:16
Do Śląskiego Wesołego Miasteczka mają w sumie trafić 23 urządzenia z duńskiego lunaparku Sommerland Syd.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 26.08.2013, godz. 18:03
W środę zostanie otwarte pierwsze w Polsce pole do disc golfa. To gra dla osób w każdym wieku - połączenie golfa i frisbee.

Więcej: http://m.katowice.gazeta.pl/katowice/1, ... golfa.html
odpowiedz
Krypton 08.08.2013, godz. 16:51
Choć budowa nowej kolejki linowej Elka wciąż trwa, to już można sprawdzić, jak Park Śląski prezentuje się z wysokości paru metrów. Pracownicy parku nagrali film z przejazdu kolejki

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję