[Chorzów] Park Śląski

[Chorzów] Park Śląski

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Chorzów] Park Śląski

O inwestycji [Chorzów] Park Śląski

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka SA (WPKiW) – park utworzony przez generała Jerzego Ziętka na częściowo niezagospodarowanych wcześniej terenach miast Chorzów i Katowice o powierzchni około 600 ha. Do dziś WPKiW to zielone płuca Górnego Śląska i jeden z największych parków miejskich w Europie. Park leży w w granicach administracyjnych dwóch miast: Chorzowa (niemal w całości) i Katowic (niewielkie skrawki), co jest wynikiem wymiany gruntów podczas budowy os. Tysiąclecia w Katowicach. Decyzja o budowie tej największej inwestycji ekologicznej na Śląsku zapadła w 1950 roku na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach. Drzewostan parku został starannie zaplanowany, dzięki temu park obfituje w bogactwo gatunków drzew. Nasadzenie zrealizowano głównie w wyniku modnej w tamtych latach inicjatywy społecznej.
Napisz komentarz
alisha
Jestem bardzo zadowolona, że tak wiele się dzieje w naszym Parku. W weekend wybrałam się z rodziną do Zoo i widzę również dużo zmian, nowych budynków dla zwierząt. W końcu doczekałam się zobaczyć żyrafy na wybiegu :)) Nie daleko Zoo piękny plac zabaw dla dzieci, na który bardzo często przychodzę z moją córeczką. Elką już oczywiście jechaliśmy jak również kolejka wąskotorową. Bardzo polecam :))) Czy już wiadomo kiedy mniej więcej powstanie Ogród Japoński?
Krypton
Po 12 miesiącach funkcjonowania nowej kolejki naziemnej szefowie Parku Śląskiego planują odtworzenie dwóch kolejnych jej odcinków. Wstępny koszt to 11 mln euro. Nową Elkę uruchomiono 8 września zeszłego roku. Wcześniej pół roku trwała budowa odcinka od Stadionu Śląskiego do Śląskiego Wesołego Miasteczka. - Nowa Elka dzięki gondolom może kursować przez cały rok. Jak pokazują statystyki, jesienią i zimą również cieszy się sporą popularnością. Ten projekt pokazał, że warto inwestować w nowe, ciekawe rzeczy, ale mające też swoje odniesienie historyczne - mówi Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Krypton
W parku Śląskim ponownie powstanie Ogród Japoński. Zaplanowano go już lata temu, ale nigdy nie został ukończony.

Ogród Japoński, jeszcze w czasach PRL-u, zaprojektował prof. Edward Bartman ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z niemal setki drzew, które miały tu rosnąć posadzono tylko siedem. Z czasem cały teren zaczął niszczeć.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Krypton
Prace ziemne przy budowie kolejki wąskotorowej dobiegają końca. W marcu powinny zostać położone tam pierwsze szyny. Wszystko wskazuje na to, że uda się uruchomić kolejkę w pierwszy weekend czerwca.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Krypton
Wybudowana w latach 80. konstrukcja, która przez wiele lat stała na Dużej Łące w Parku Śląskim, właśnie przestała istnieć.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Krypton
To już ostatnie dni nietypowej konstrukcji, która od wielu lat stoi w Parku Śląskim.

pokaz-artykul.png
REKLAMA