[Dąbrówka] Galeria "Dąbrówka"

[Dąbrówka] Galeria "Dąbrówka"

REKLAMA
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Spółka Nickel Development, która buduje centrum handlowe w Dąbrówce pod Poznaniem, pozyskała głównego najemcę - sieć dyskontową Bedronka. Dzięki tej umowie powierzchnia realizowanego obiektu jest wynajęta na poziomie blisko 70 proc.

- Inwestycja osiągnęła stan surowy. Otwarcie centrum handlowego nastąpi w I kw. przyszłego roku - mówi Jacek Semeniuk z Nickel Development.

Galeria Dąbrówka to nieduży kompleks handlowo-usługowy mieszczący się na działce o powierzchni ponad 12,5 tys. mkw.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
W podpoznańskiej Dąbrówce ruszyła budowa centrum handlowego. Jego inwestorem jest spółka Nickel Development, a generalnym wykonawcą Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel. Otwarcie obiektu planowane jest na zimę 2011 r.

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Dąbrówki, a także sąsiedniego Palędzia, Zakrzewa i Dąbrowy zyskają nowe miejsce, gdzie będą mogli w wygodny sposób robić codzienne zakupy. Na osiedlu Księżnej Dąbrówki powstanie wkrótce galeria o powierzchni handlowej 2300 mkw. Klienci będą mogli tam znaleźć duży dyskont spożywczy wraz z lokalną piekarnią, sklepem mięsnym, apteką, kwiaciarnią i salonem prasowym. Planowane jest również przeznaczenie części powierzchni na lokale usługowe takie jak salon fryzjerski i kosmetyczny, pralnia czy biuro podróży. Obecnie w tej okolicy działa tylko kilka niewielkich sklepów i brakuje kompleksowego punktu handlowego. Obiekt powstanie na działce należącej do Nickel Development. Projekt ten to kolejna realizacja spółki w tej okolicy. Deweloper od 2002 roku systematycznie rozbudowuje osiedle Księżnej Dąbrówki - do końca roku będzie tu mieszkało około 480 rodzin.

- Mieszkańcom na pewno będzie wygodniej – blisko ich domów powstanie kameralne miejsce, w którym będą mogli zrobić zakupy. Jednocześnie zależy nam na zachowaniu podmiejskiego klimatu okolicy, dlatego budynek będzie niewysoki, otoczony zielenią. Sam projekt koncepcyjnie współgra z otaczającymi go terenami zielonymi i utrzymany jest w charakterze podmiejskiej zabudowy – tłumaczy Agnieszka Węgrowska, kierownik marketingu i PR w Nickel Development.
Deweloper zamierza również zadbać o oddzielenie centrum handlowego od mieszkalnej części osiedla Księżnej Dąbrówki. Galeria handlowa otoczona zostanie pasem zieleni, tak, aby jak najbardziej wpasowała się w klimat tej części Dąbrówki.

Otwarcie galerii planowane jest przed świętami Bożego Narodzenia. Komercjalizacją powierzchni handlowej zajmuje się firma Scallier.


O NICKEL Development:
Nickel Development sp. z o.o. to jeden z wielkopolskich liderów na rynku nieruchomości. Działając od 1998 roku firma oddała do użytkowania 18 inwestycji mieszkaniowych i mieszkaniowo-usługowych, a także - wraz z Przedsiębiorstwem Techniczno-Budowlanym Nickel - stworzyła pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny Nickel Technology Park Poznań. Otrzymywane przez firmę nagrody potwierdzają zarówno jakość projektów, jak i niebanalne rozwiązania architektoniczne budynków mieszkalnych. Najbardziej rozpoznawalne projekty firmy to budynek Pelikan w Poznaniu nagrodzony Kryształowymi Apartamentami za połączenie funkcji mieszkaniowej i rekreacyjnej oraz Zaułek Piątkowski uznany za najpiękniejszy budynek w Poznaniu w roku 2005.

O inwestycji na osiedlu Księżnej Dąbrówki:
Osiedle Księżnej Dąbrówki powstaje w podpoznańskiej Dąbrówce w gminie Dopiewo w pobliżu zabytkowego parku i lasu. Na powierzchni 24 hektarów od 2002 roku powstają niewielkie domy wielorodzinne z ogrodami, a od zeszłego roku także domki jednorodzinne. Inwestycja utrzymana jest w charakterze podmiejskiego osiedla wkomponowanego w wiejskie otoczenie. Osiedle położone jest w odległości 4 kilometrów od granic Poznania, 15 km od centrum miasta, 6 km od portu lotniczego Poznań Ławica. Dogodne połączenie ze stolicą Wielkopolski zapewnia pociąg podmiejski. W tym roku oddana zostanie do użytku część zachodniej obwodnicy Poznania oraz zmodernizowana zostanie ulica Bukowska, które ułatwią dotarcie z domu do pracy.
Jan Hawełko
18215_1000x.jpg


18216_1000x.jpg


18217_1000x.jpg


18218_1000x.jpg


18219_1000x.jpg


18220_1000x.jpg


Jeśli ktoś zna lokalizację tej galerii, proszę ją podać, to poprawię na mapie.
Jan Hawełko
Przy Osiedlu Księżnej Dąbrówki w Dąbrówce pod Poznaniem powstaje rodzinne centrum handlowe.
REKLAMA