ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.

REKLAMA

O inwestycji ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.

ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.
Notowana na włoskiej giełdzie Elica to kolejny inwestor z branży AGD, który zawitał na Dolny Śląsk. Jej przedstawiciele przyznają, że właśnie bliskość innych fabryk była powodem, który przyciągnął ją do regionu.Zakład w Jelczu–Laskowicach zatrudnienia do 220 pracowników.
Produkcjia okapów kuchennych, a także silniczków wykorzystywanych w przemyśle AGD. Produkcja okapów ma wynieść milion sztuk rocznie, silniczków – ponad trzy miliony. Większość z nich trafi na eksport, głównie do krajów Europy Środkowej i Północnej.

działalność: produkcja komponentów i artykułów gospodarstwa domowego, w szczególności silników elektrycznych o małej mocy, pochłaniaczy powietrza i dymu oraz okapów kuchennych marki ELICA.

więcej na stronie:

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 3&news=170

Opinie o ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.

Napisz komentarz
Gregs
ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.

działalność: produkcja komponentów i artykułów gospodarstwa domowego, w szczególności silników elektrycznych o małej mocy, pochłaniaczy powietrza i dymu oraz okapów kuchennych marki ELICA.

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 3&news=170_004_004_104795.JPG
um.jelcz-laskowice

2007-03-08 12:11 - Okapy do strefy -Kolejny inwestor z branży AGD skorzysta z ulg podatkowych w strefie ekonomicznej

Firma Elica Group Polska dostała właśnie pozwolenie na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

To pierwszy inwestor z okolic Wrocławia, który skorzystał z tego, że resort gospodarki zezwolił na zwiększenie powierzchni stref ekonomicznych. Dzięki temu przez najbliższych 10 lat firma będzie mogła korzystać z ulg podatkowych, które sięgną nawet 40 procent całej inwestycji.


Zakład w Jelczu–Laskowicach działa już od kilku miesięcy. W tej chwili zatrudnia 150 osób. – Do końca roku zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do 220 pracowników – mówi Bożena Czernecka z Elica Group.

Wszyscy będą pracować przy produkcji okapów kuchennych, a także silniczków wykorzystywanych w przemyśle AGD. Produkcja okapów ma wynieść milion sztuk rocznie, silniczków – ponad trzy miliony. Większość z nich trafi na eksport, głównie do krajów Europy Środkowej i Północnej.

Notowana na włoskiej giełdzie Elica to kolejny inwestor z branży AGD, który zawitał na Dolny Śląsk. Jej przedstawiciele przyznają, że właśnie bliskość innych fabryk była powodem, który przyciągnął ją do regionu. We Wrocławiu, także w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, działają firmy Whirlpool i Fagor. W tyle z produkcją pralek i lodówek nie pozostaje także szwedzki Elektrolux, który ma swoje fabryki w Oławie, Świdnicy i Żarowie.

(LUK) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA