Garden Residence

Garden Residence

Mieszkania/Kraków/Podgórze/Zabłocie/Przemysłowa 4
REKLAMA

O inwestycji Garden Residence

partamenty Garden Residence są jednym z najbardziej interesujących i niepowtarzalnych projektów architektonicznych realizowanych na krakowskim Zabłociu – pofabrycznej dzielnicy objętej programem rewitalizacji Miasta Krakowa, która – jak twierdzą eksperci- za klika lat będzie najnowocześniejszym i najmodniejszym zakątkiem zabytkowego Krakowa. Obszar ten od dłuższego czasu budził zainteresowanie inwestorów i projektantów, którzy w tak dogodnej lokalizacji – nad brzegiem Wisły, naprzeciw malowniczego Kazimierza - dostrzegali olbrzymi potencjał. Zapomniany teren reaktywowała jednak dopiero Rada Miasta Krakowa, uchwalając w 2006 r. Program Rewitalizacji i Aktywizacji Poprzemysłowego Obszaru Zabłocie. Odtąd, Zabłocie zaczęło przeistaczać się w nowoczesną, pełną energii dzielnicę, a na postindustrialnym terenie pojawili się pierwsi architekci i urbaniści. W 2010 r., zostało ukończone  wznoszenie Garden Residence, na Zabłociu powstało również Muzeum Pamięci poświęcone historii krakowskich Żydów, a zaledwie rok później przy znanej fabryce Schindlera rozpoczęło działalność Muzeum Sztuki Współczesnej i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”. Zabłocie już od ponad 9 lat jest siedzibą największej krakowskiej uczelni prywatnej – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Rewitalizacja obejmuje również teren nadrzecznych terenów rekreacyjnych położonych w sąsiedztwie Garden Residence. Powstają tu  deptaki i ścieżki rowerowe połączone z krakowską siecią ścieżek dla rowerów.

Opinie o Garden Residence

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Garden Residence
Damian Daraż
6.01.2021
+2
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Garden Residence
powerinvest
Nowy artykuł dotyczący [Kraków] Garden Residence Dlaczego lepiej wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Garden Residence
tomasz.witko
partamenty Garden Residence są jednym z najbardziej interesujących i niepowtarzalnych projektów architektonicznych realizowanych na krakowskim Zabłociu – pofabrycznej dzielnicy objętej programem rewitalizacji Miasta Krakowa, która – jak twierdzą eksperci- za klika lat będzie najnowocześniejszym i najmodniejszym zakątkiem zabytkowego Krakowa.
Obszar ten od dłuższego czasu budził zainteresowanie inwestorów i projektantów, którzy w tak dogodnej lokalizacji – nad brzegiem Wisły, naprzeciw malowniczego Kazimierza - dostrzegali olbrzymi potencjał. Zapomniany teren reaktywowała jednak dopiero Rada Miasta Krakowa, uchwalając w 2006 r. Program Rewitalizacji i Aktywizacji Poprzemysłowego Obszaru Zabłocie. Odtąd, Zabłocie zaczęło przeistaczać się w nowoczesną, pełną energii dzielnicę, a na postindustrialnym terenie pojawili się pierwsi architekci i urbaniści. W 2010 r., zostało ukończone  wznoszenie Garden Residence, na Zabłociu powstało również Muzeum Pamięci poświęcone historii krakowskich Żydów, a zaledwie rok później przy znanej fabryce Schindlera rozpoczęło działalność Muzeum Sztuki Współczesnej i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”. Zabłocie już od ponad 9 lat jest siedzibą największej krakowskiej uczelni prywatnej – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Rewitalizacja obejmuje również teren nadrzecznych terenów rekreacyjnych położonych w sąsiedztwie Garden Residence. Powstają tu  deptaki i ścieżki rowerowe połączone z krakowską siecią ścieżek dla rowerów.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA