[Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

[Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

Biura/Gdańsk/Przymorze Małe
REKLAMA
inwestorMiasto Gdańsk
realizacjaIV kw. 2011
wykonawcaSkanska S.A.

O inwestycji [Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

Nowa siedziba Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER to nowoczesny biurowiec, nawiązujący architektonicznie do sąsiadujących z nim budynków kompleksu Arkońska Business Park. Całkowita powierzchnia budynku to prawie 10 tys. m2. Natomiast powierzchnia użytkowa zlokalizowana w kondygnacjach nadziemnych wynosi około 6,3 tys. m2. Członkowie społeczności Inkubatora będą mieli do dyspozycji łącznie 130 miejsca parkingowe w części nadziemnej oraz podziemnej, centrum konferencyjne, lunch-bar oraz przedszkole. Pomysłodawcą budowy Inkubatora i wnioskodawcą, odpowiedzialnym za przygotowanie projektu i pozyskanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w ramach działania 1.5.1 „Rozwój i innowacje w MŚP” jest Wydział Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W ramach tego wsparcia uzyskano dofinansowanie w wysokości ok. 14,5 mln zł. Pozostałą część inwestycji finansuje Miasto Gdańsk. Około 60% powierzchni przeznaczone zostanie dla start-up’ów oraz firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata. Będą one mogły liczyć na szereg udogodnień, w tym niższe opłaty przez pierwszy okres działalności. W części inkubacyjnej budynku według założeń pierwsze kroki w biznesie stawiać będzie mogło jednocześnie około 70 nowych podmiotów gospodarczych. Pozostała powierzchnia przypadnie klientom strategicznym, których obowiązywać będą za najem powierzchni stawki rynkowe. Przychody uzyskiwane z tej części służyć będą finansowaniu wsparcia start-up’ów. Powierzchnia najmu zaaranżowana jest w przestrzenie o metrażach od 25 do ponad 200 m2.

Opinie o [Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

Napisz komentarz
Jan Hawełko
Skanska zakończyła budowę Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wartość prac wyniosła 27,5 mln zł brutto.

W ramach prac na ponad półhektarowej działce przy ul. Lęborskiej powstał kompleks biurowy z częścią szkoleniowo-konferencyjną o powierzchni użytkowej 9,9 tys. m kw.

W jego skład wchodzą dwa połączone ze sobą budynki o trzech i pięciu kondygnacjach. Pod obiektem zlokalizowany jest jednopoziomowy parking dla 100 samochodów.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jan Hawełko
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "Starter" rozpoczął działalność w nowej siedzibie. Nowoczesny biurowiec o całkowitej powierzchni prawie 10 tys. mkw. został uroczyście otwarty w poniedziałek przy ul. Lęborskiej w Gdańsku.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter działa od 2006 roku. Do tej pory nie miał swojej siedziby i nie mógł zaoferować powierzchni biurowej firmom rozpoczynającym działalność.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
plazmodeusz
W Gdańsku powstał nowoczesny biurowiec dla młodych firm. Stawki za wynajem będą dla nich preferencyjne. Ponadto do dyspozycji będą sale konferencyjne, a nawet przedszkole. Pierwsze firmy wprowadziły się już w czwartek.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości działa już od 5 lat, ale dopiero teraz nabrał namacalnych kształtów w postaci biurowca Starter, który powstał przy ul. Lęborskiej w otoczeniu kompleksu Arkońska Business Park.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA