[Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

[Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

REKLAMA
inwestorMiasto Gdańsk
realizacjaIV kw. 2011
wykonawcaSkanska S.A.

O inwestycji [Gdańsk] Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "STARTER"

Nowa siedziba Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER to nowoczesny biurowiec, nawiązujący architektonicznie do sąsiadujących z nim budynków kompleksu Arkońska Business Park. Całkowita powierzchnia budynku to prawie 10 tys. m2. Natomiast powierzchnia użytkowa zlokalizowana w kondygnacjach nadziemnych wynosi około 6,3 tys. m2. Członkowie społeczności Inkubatora będą mieli do dyspozycji łącznie 130 miejsca parkingowe w części nadziemnej oraz podziemnej, centrum konferencyjne, lunch-bar oraz przedszkole. Pomysłodawcą budowy Inkubatora i wnioskodawcą, odpowiedzialnym za przygotowanie projektu i pozyskanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w ramach działania 1.5.1 „Rozwój i innowacje w MŚP” jest Wydział Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W ramach tego wsparcia uzyskano dofinansowanie w wysokości ok. 14,5 mln zł. Pozostałą część inwestycji finansuje Miasto Gdańsk. Około 60% powierzchni przeznaczone zostanie dla start-up’ów oraz firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata. Będą one mogły liczyć na szereg udogodnień, w tym niższe opłaty przez pierwszy okres działalności. W części inkubacyjnej budynku według założeń pierwsze kroki w biznesie stawiać będzie mogło jednocześnie około 70 nowych podmiotów gospodarczych. Pozostała powierzchnia przypadnie klientom strategicznym, których obowiązywać będą za najem powierzchni stawki rynkowe. Przychody uzyskiwane z tej części służyć będą finansowaniu wsparcia start-up’ów. Powierzchnia najmu zaaranżowana jest w przestrzenie o metrażach od 25 do ponad 200 m2.
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Skanska zakończyła budowę Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wartość prac wyniosła 27,5 mln zł brutto.

W ramach prac na ponad półhektarowej działce przy ul. Lęborskiej powstał kompleks biurowy z częścią szkoleniowo-konferencyjną o powierzchni użytkowej 9,9 tys. m kw.

W jego skład wchodzą dwa połączone ze sobą budynki o trzech i pięciu kondygnacjach. Pod obiektem zlokalizowany jest jednopoziomowy parking dla 100 samochodów.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "Starter" rozpoczął działalność w nowej siedzibie. Nowoczesny biurowiec o całkowitej powierzchni prawie 10 tys. mkw. został uroczyście otwarty w poniedziałek przy ul. Lęborskiej w Gdańsku.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter działa od 2006 roku. Do tej pory nie miał swojej siedziby i nie mógł zaoferować powierzchni biurowej firmom rozpoczynającym działalność.

pokaz-artykul.png
plazmodeusz
W Gdańsku powstał nowoczesny biurowiec dla młodych firm. Stawki za wynajem będą dla nich preferencyjne. Ponadto do dyspozycji będą sale konferencyjne, a nawet przedszkole. Pierwsze firmy wprowadziły się już w czwartek.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości działa już od 5 lat, ale dopiero teraz nabrał namacalnych kształtów w postaci biurowca Starter, który powstał przy ul. Lęborskiej w otoczeniu kompleksu Arkońska Business Park.

pokaz-artykul.png
GFP
NIE SPÓŹNIJ SIĘ !!!
Rusza trzecia tura rekrutacji do GDAŃSKIEGO INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI STARTER
Zapraszamy do budynku, który łączy. Oferujemy wsparcie już od 60 zł./m-c
Inkubator jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy i kreatywności. Obejmujemy wsparciem osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców działających na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.
Reprezentanci takich sektorów jak:
• ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne / Information Communications Technology)
• architektura, design
• inne branże kreatywne (w szczególności: reklama, film, muzyka, media, sztuka, rzemiosło artystyczne, wydawnictwo)
• przemysł czasu wolnego (m.in. organizacja eventów, wydarzeń kulturalnych)
mogą liczyć na dodatkowe punkty na etapie rekrutacji oraz pierwszeństwo przy przyjmowaniu do GIP STARTER.
Branżami uzupełniającymi są branże otoczenia biznesu (usługi okołobiznesowe).
Zapraszamy do wypełnienia Wniosku o przyjęcie do Inkubatora przedsiębiorców zainteresowanych wynajęciem pomieszczeń biurowych oraz Biurek dla Start'upa (Formularz A).
Rozpoczynamy również rekrutację na Usługi księgowe, Coworking, Program Mentoringowy oraz Pakiety Wirutualnego Biura (Formularz B).

Termin przyjmowania Wniosków o przyjęcie do Inkubatora upływa 19 października 2011 r.

Formularze, które należy wypełnić on-line będą dostępne od 6 października 2011 r. pod adresem http://rekrutacja.inkubatorstarter.pl
Regulamin korzystania ze wsparcia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER wraz z jego aktualną ofertą dostępne są na stronie http://www.inkubatorstarter.pl (zakładka Rekrutacja).

Harmonogram III tury rekrutacji
6-19 października - przyjmowanie Wniosków o przyjęcie do Inkubatora
20-26 października – Ocena Wstępna Wniosków
24-28 października - uzupełnianie braków formalnych
28 października – 3 listopada - analiza Wniosków przez Radę Inkubatora
Do 31 października - powiadomienie kandydatów o terminie rozmów kwalifikacyjnych
4, 7, 8 listopada - posiedzenia Rady Inkubatora wraz z rozmowami kwalifikacyjnymi (nie pojawienie się kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej będzie oznaczało zakończenie procesu rekrutacyjnego z decyzją odmowną Rady Inkubatora)
Do 14 listopada – poinformowanie kandydatów o wynikach prowadzonej rekrutacji
Do 21 listopada – podpisanie umów z Kandydatami

Gdański Inkubator Przedsiebiorczosci STARTER
ul. Grunwaldzka 238 D
80-266 Gdańsk
T +48 58 690 73 86
M +48 661 592 122
F +48 58 305 85 35
http://www.inkubatorstarter.pl
Jan Hawełko
Jan Hawełko
REKLAMA