Kamienica Casa Solare

Kamienica Casa Solare

REKLAMA
inwestorComodomo Sp. z o.o. Sp. k.
realizacja inwestycjiIV kw. 2014

O inwestycji Kamienica Casa Solare

Zamieszkaj po słonecznej stronie miasta

Zamieszkaj w odnowionej z pietyzmem, XIX-wiecznej kamienicy Casa Solare u zbiegu ulicy Skwierzyńskiej i Zaporoskiej.

Poczuj klimat dawnego Wrocławia, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw bliskości Starego Miasta i współczesnych udogodnień architektonicznych.

Bogata historia
Południowa strona Wrocławia od zawsze cieszyła się estymą i prestiżem. To tutaj powstawały najokazalsze rezydencje i kamienice dawnych mieszkańców Wrocławia. Doceniali oni malowniczą, zieloną okolicę oraz bliskość Starego Miasta.

Historia kamienicy na roku ulicy Skwierzyńskiej i Zaporoskiej sięga XIX wieku, gdy kupiec Jacob Manasse zlecił projekt rezydencji cenionemu architektowi Wilhelmowi Hellerowi. Niedługo potem okazała kamienica w stylu neogotyku północnego była gotowa. Dekoracyjna fasada z finezyjnymi balustradami balkonów i obramowaniami okiennymi, kartuszami herbowymi oraz efektownymi wykuszami była znakomitą wizytówką i podkreśleniem pozycji społecznej jej mieszkańców.

Prestiżowa współczesność

Dwa wieki później kamienica na rogu Skwierzyńskiej i Zaporoskiej odzyskuje swoją świetność, a każdy, poszukujący dla siebie wyjątkowego miejsca z duszą, bogatą historią, o niebagatelnej, klasycznej architekturze, może w niej zamieszkać.

W Casa Solare dostępne są 4 rodzaje dwu- i trzypokojowych, wysokich i jasnych mieszkań oraz efektowny penthouse na najwyższej kondygnacji.

Lokalizacja

Casa Solare znajduje się w ścisłym śródmieściu Wrocławia, tylko 20 minut spacerem od Rynku, w pobliżu wielu sklepów, punktów usługowych i terenów zielonych.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zamieszkać po słonecznej stronie miasta.

Biuro sprzedaży: Iglica Nieruchomości

Deweloper: AB Andrzej Balcer sp. k.

Informacje: +48 (71) 79 666 00
Napisz komentarz
Orzech
8.10.2015P1460504_1500x.JPG
Orzech
http://www.prw.pl/articles/view/43401/D ... enicy-FOTO
Orzech
ZDJĘCIA z 28.02.2015 r :

http://wroclaw.fotopolska.eu/667721,foto.html?p=277

http://wroclaw.fotopolska.eu/667717,foto.html?p=277
Orzech
31.01.2015

5246559.jpg

Foto: Robert - www.dolny-slask.org.pl
Orzech
22.01.2015

5224076.jpg

Foto: Zdzisław K - www.dolny-slask.org.pl
Jan Augustynowski
Jedyną przewagą tej inwestycji nad typową współczesną mieszkaniówką są zapewne wysokie mieszkania powyżej 3metrów, albo lepiej. Remont przeciętna całkowicie, ale tak czy siak ciężko było zarobić na tej inwestycji, więc nie ma co się dziwić, ze nie ma fajerwerków...
REKLAMA