DODAJ

Budowa estakady w ciągu ul. Jasnogórskiej

[Kraków] Budowa estakady w ciągu ul. Jasnogórskiej 58097[Kraków] Budowa estakady w ciągu ul. Jasnogórskiej 58096
Pod koniec sierpnia 2012 rozpoczęła się budowa mierzącej około 400 m (wraz z najazdami) estakady nad ul. Jasnogórską w Bronowicach Wielkich.Będzie to już drugi, po wiadukcie nad Rondem Ofiar Katynia, tak duży obiekt w tej części Krakowa. Prace potrwają do wiosny 2013 r.
Szczegóły - [Kraków] Budowa estakady w ciągu ul. Jasnogórskiej
inwestorAuchan Polska Sp. z o.o. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
realizacja inwestycjiIII kw. 2013
elle-elle 04.03.2013, godz. 20:14
Znowu rozpoczną się prace budowlane na ul. Conrada - 5 marca. Firma Strabag w sześć tygodni ma dokończyć przerwaną w wakacje zeszłego roku modernizację skrzyżowania obsługującego markety leżące przy dwupasmówce.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
elle-elle 26.02.2013, godz. 21:19
Rozstrzygnięto przetarg na dokończenie przebudowy skrzyżowania przy zjeździe na parking Ikei. Od 5 marca kierowców czekają 6-tygodniowe utrudnienia.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
elle-elle 25.02.2013, godz. 19:59
Krakowscy kierowcy muszą się przygotować na wielkie korki w okolicy IKEI. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformował bowiem, że od wtorku 5 marca planowane jest rozpoczęcie robót, w zakresie przebudowy jezdni północnej ulicy Conrada. Planowany czas remontu wynosi minimum sześć tygodni.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
tomasz.witko 05.01.2013, godz. 12:45
Przy ul. Jasnogórskiej trwa budowa Galerii Handlowej "Bronowice". Kierowcy, którzy przejeżdżają w rejonie budowanej inwestycji, zwracają uwagę, że teren prac, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, jest niewłaściwie oznakowany. Chcą, by to zmienić.
- Każdego dnia mijam zabezpieczenie robót drogowych na wysokości stacji benzynowej. Nie spełnia ono co najmniej kilku standardów obowiązujących na drogach krajowych, m.in.: znaki powinny być wykonane na podkładzie z blachy, a folia i...

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... wanie.html
odpowiedz
tomasz.witko 05.01.2013, godz. 12:32
Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przyznaje, że estakada rozpoczynać będzie się na wysokości ul. Sosnowieckiej, a skończy się w okolicy ul. Chełmońskiego. Pod obiektem (dokładnie w jego połowie) na wysokości ul. Stawowej stworzone zostanie rondo.

- Obiekt ten budowany jest przy okazji powstającej obok nowej Galerii Handlowej "Bronowice", która ma zostać otwarta pod koniec 2013 r.

Wiadomo, że w tej części miasta zwiększy się zdecydowanie ruch, do sklepów przyjeżdżać będą tysiące klientów, a wiadukt na pewno pomoże w rozładowaniu ewentualnych korków - przyznaje Pyclik.

Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać do galerii, ominą estakadę, zjadą w dół i wyznaczonymi pasami będą mogli dojechać do hipermarketów. Reszta osób będzie mogła zaś spokojnie wjechać na estakadę i swobodnie przejechać górą w stronę Olkusza.
- Inwestycja ta zdecydowanie ułatwi też komunikację okolicznym mieszkańcom. Dotychczas jadąc ul. Jasnogórską przez kilkaset metrów nie było tzw. nawrotki i aby zawrócić, kierowcy musieli dojeżdżać aż do ul. Chełmońskiego. Po zakończeniu budowy będą mogli zawrócić na rodzie przy ul. Stawowej - przyznaje Andrzej Garpiel, projektant inwestycji z firmy ARG.

W czasie prowadzenia prac kierowcy muszą przygotować sie jednak na utrudnienia. Ul. Jasnogórska będzie zwężona i do dyspozycji przejeżdżających będzie tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Całą budowę nadzorować będzie ZIKiT ale finansować będzie ją sieć Auchan, która jednocześnie finansuje budowę Galerii Bronowice.
odpowiedz
tomasz.witko 05.01.2013, godz. 12:30
Pod koniec sierpnia 2012 rozpoczęła się budowa mierzącej około 400 m (wraz z najazdami) estakady nad ul. Jasnogórską w Bronowicach Wielkich.Będzie to już drugi, po wiadukcie nad Rondem Ofiar Katynia, tak duży obiekt w tej części Krakowa. Prace potrwają do wiosny 2013 r.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję