[Kraków] Trasa Balicka

[Kraków] Trasa Balicka

Kraków/Bronowice
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Kraków] Trasa Balicka

O inwestycji [Kraków] Trasa Balicka

Dwie jezdnie, po dwa pasy jazdy w każdym kierunku, tak ma wyglądać połączenie drogowe łączące centrum Miasta z Lotniskiem Kraków Balice, początek trasy - ul. Armii Krajowej, koniec węzeł autostradowy A4, przy Lotnisku.


Napisz komentarz
Michał Ziobro
Ich chyba popierdzielio zeby budowa autostrade srodkiem zielonej Mlynowki Korlewskiej gdzie mieszkancy Mydlnik Bronowic i Krowodrzy chodza na spacer i na rower.
Damian Daraż
116095_1000x.jpg
Damian Daraż
2013-04-08
Aby rozładować ruch samochodowy przy lotnisku w Balicach Zarząd Dróg Wojewódzkich wybuduje do roku 2015 aż sześć rond. Okazuje się jednak, że mimo tych inwestycji port i tak zakorkuje się w ciągu 5 lat. Pomogłaby trasa Balicka, ale urzędnicy miejscy właśnie zapowiedzieli, że powstanie dopiero w roku 2028. Wtedy liczba pasażerów odwiedzających Balice może osiągnąć nawet 8 mln pasażerów. Dziś wynosi 3,5 mln, a już w sezonie wakacyjnym pod lotniskiem robią się potężne korki.

pokaz-artykul.png
stivi

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Urzędu Miasta Krakowa, Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice, Polskich Linii Kolejowych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz gminy Zabierzów podpisywali porozumienie w sprawie szybkiej kolei z krakowskiego dworca głównego do Balic. Jeżeli którakolwiek z instytucji nie rozpocznie prac budowlanych przed 2013 rokiem, miasto może stracić nawet 40 mln złotych z dotacji unijnych. Budowa na dzień dzisiejszy jest w martwym punkcie.REKLAMA