[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Sarego 16

[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Sarego 16

Kamienice i zabytki/Kraków/Śródmieście/Stare Miasto/Sarego 16
REKLAMA
inwestorKoneser Group
projektantArch. Łukasz Stożek
realizacjaI kw. 2017
wykonawcaReal Inwest Sp. z o.o.

O inwestycji [Kraków] Remont Kamienicy, ul. Sarego 16

Remont i Przebudowa Kamienicy, KRAKÓW, ul.Sarego 16

Opis Inwestycji

Mówi się, że nie można mieć wszystkiego, czy aby na pewno? Kamienica przy ulicy Sarego 16 to dogodna lokalizacja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie ciszę, a zarazem bliskość krakowskiego Rynku i magicznego Kazimierza.

To idealne miejsce dla osób kochających Kraków za malowniczą architekturę, zieleń drzew i uliczki, które stale chce się odkrywać na nowo. To właśnie tu można poczuć prawdziwy, krakowski klimat, bowiem na ulicę Sarego bardzo rzadko trafiają grupy głośnych turystów, a zdecydowanie częściej można spotkać rodowitych krakowian. Zaledwie 50 metrów do krakowskich Plant, kilka chwil, by znaleźć się na Zamku Królewskim, 10 minut spacerem na ekscytujący Kazimierz, a zarazem -  spokój, który zadziwia każdego przechodnia. To wszystko stanowi o wyjątkowości tego miejsca.

Stając przed decyzją o remoncie kamienicy postawiliśmy sobie za cel podkreślenie historycznych walorów obiektu, jak również jego bezpośredniego otoczenia.

Kamienica przy ulicy Sarego 16 ma bowiem zabytkowy charakter. Uwagę zwracają,  zachowane i wyeksponowane, oryginalne elementy jej wystroju. Na klatce schodowej nad drugim piętrem zachowały się pierwotne przeszklenia – pochodząca z lat 50- tych XIX wieku stolarka okienna oraz okulus.

Planowana modernizacja oraz podwyższenie standardu przedwojennej kamienicy wymagało konsultacji z konserwatorem zabytków. Jednym z głównych celów prac remontowych w budynku będzie pieczołowite odrestaurowanie elewacji. Po ponad stu latach odtwarzane będą m.in. sztukaterie i gzymsy. Przeprowadzona zostanie renowacja balustrady balkonów oraz bariery klatki schodowej.

Prace będą koncentrowały się na elementach dawnego wystroju, odtworzona zostanie zabytkowa stolarka okienna i drzwiowa w obrębie hallu i głównej klatki schodowej, a także elementy dekoracyjne.

W ramach inwestycji w ofercie znajdą Państwo aż 37 lokali mieszkalnych o zróżnicowanych metrażach. Dodatkowo umożliwiamy łączenie przylegających do siebie lokali w celu uzyskania większych powierzchni.

Mieszkania będą wyróżniały się charakterystycznymi dla kamienic, wysokimi sufitami, sięgającymi na poziomie parteru aż 3,8m. Budynek wyposażony zostanie m.in. w system monitoringu, dwie cichobieżne windy, balkony i tarasy udostępnione dla większości mieszkań w kamienicy.
Miejsce to docenią Klienci, którym zależy na gwarancji komfortu i bezpieczeństwa, ale także -  prestiżu, z którym utożsamiane są kamienice w centrum Starego Miasta. 

Warto podkreślić, iż renowacja zabytkowej kamienicy przy ulicy Sarego 16 to już 10-ta, z dumą prezentowana inwestycja naszej firmy. Zachęcamy Państwa do wspólnego odkrywania pereł krakowskiej architektury, do których, z całą pewnością, należy prezentowana kamienica.Opinie o [Kraków] Remont Kamienicy, ul. Sarego 16

Napisz komentarz
Damian Daraż
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Damian Daraż
9.07.2017343950_1500x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Damian Daraż
18.05.2017336199_1500x.jpg

336200_1500x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA