[Krapkowice] Przystań Krapkowice (Osobłoga)

Krapkowice/Otmęt
REKLAMA
realizacjaIV kw. 2013

O inwestycji [Krapkowice] Przystań Krapkowice (Osobłoga)

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura postanowił wystawić na przetarg prawy brzeg Osobłogi - tuż przy ujściu do Odry, za tzw. "gęsim mostkiem”. Pomysł jest taki, aby inwestor prywatny zbudował tu komercyjną przystań. Po drugiej stronie ma być ogólnodostępny port, do którego cumować mogłyby rzeczne statki wycieczkowe - tak jak było przed wojną. - Widzę to w wyobraźni w ten sposób, że będą mogły tu cumować łódki, jachty, motorówki, może udałoby się również zlokalizować wypożyczalnię kajaków - snuje plany burmistrz. - Sporty wodne są coraz bardziej popularne, zapytania i naciski w sprawie inwestycji tego typu mamy już od kilku lat, a teraz gdy Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych uporządkuje koryto rzeki i przystosuje je do żeglugi, będzie to wreszcie możliwe. WZMiUW ma rozpocząć jeszcze w tym roku prace związane z modernizacją odcinka Osobłogi od ujścia w Krapkowicach aż do stopnia wodnego w Żywocicach. Zakończą się w roku 2012, m.in. powstanie slip do wodowania jednostek pływających. A przetarg na zagospodarowanie nabrzeża planowany jest na przełom roku 2011/2012.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111019/POWIAT04/749181964 
Napisz komentarz
zytka33
No i dzisiaj prace są ukończone, pisałam o tym pracę magisterską, miejsce jest bardzo ładnie zagospodarowane. Ponadto planowane jest przekształcenie tzw. gęsiego mostka" na most dla zakochanych, gdzie można będzie pozostawić kłódkę. Z pewnością będzie to sprzyjało promocji miasta.
devil252
Prezentacja przystani wygląda imponująco. Najbardziej skorzysta z tego Zamkowy Młyn który jest najbliżej budynku przy którym będą cumować statki.
MatKoz
Czy w takim razie inwestorem jest WZMiUW?
InvestinOpolskie
Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura postanowił wystawić na przetarg prawy brzeg Osobłogi - tuż przy ujściu do Odry, za tzw. "gęsim mostkiem”. Pomysł jest taki, aby inwestor prywatny zbudował tu komercyjną przystań. Po drugiej stronie ma być ogólnodostępny port, do którego cumować mogłyby rzeczne statki wycieczkowe - tak jak było przed wojną. 

- Widzę to w wyobraźni w ten sposób, że będą mogły tu cumować łódki, jachty, motorówki, może udałoby się również zlokalizować wypożyczalnię kajaków - snuje plany burmistrz. - Sporty wodne są coraz bardziej popularne, zapytania i naciski w sprawie inwestycji tego typu mamy już od kilku lat, a teraz gdy Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych uporządkuje koryto rzeki i przystosuje je do żeglugi, będzie to wreszcie możliwe.
WZMiUW ma rozpocząć jeszcze w tym roku prace związane z modernizacją odcinka Osobłogi od ujścia w Krapkowicach aż do stopnia wodnego w Żywocicach. Zakończą się w roku 2012, m.in. powstanie slip do wodowania jednostek pływających. A przetarg na zagospodarowanie nabrzeża planowany jest na przełom roku 2011/2012.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111019/POWIAT04/749181964 
REKLAMA