Początki tego pięknego obiektu sięgają XIV wieku kiedy to istniał tu obronny zamek rycerski. Prawdopodobnie pałac został znacznie zniszczony podczas wojny trzydziestoletniej, odbudowany i ponownie zniszczony w pierwszej połowie XVIII wieku. W 1741 roku obiekt odbudowano, stracił jednak swoje obronne cechy, a nowo powstała budowla do dzisiaj jest jednym z najpiękniejszych barokowych pałaców na Dolnym Śląsku. Projektantem był prawdopodobnie Fischer von Erlach.
Po raz kolejny pałac został zniszczony w 1945 roku i popadał w ruinę przez prawie pół wieku. Nowe lata świetlności dla tego cennego pod względem architektonicznym i historycznym obiektu to rok 1992 kiedy przejmuje go nowy właściciel - Austriak Thomas Gamperl.
Pałac został odrestaurowany i urządzono w nim luksusowy hotel. Jesienią 1997 roku powołano Forum Krasków będące płaszczyzną dla spotkań i porozumienia między Polską a Austrią.
Obiekt jest zbudowany z cegły i kamienia, na planie kwadratu, posiada dwie kondygnacje, piwnice i użytkowe poddasze. Nakryty jest dachem czterospadowym łamanym z lukarnami i świetlikiem. Najcenniejsza architektonicznie jest elewacja frontowa, siedmioosiowa, dzielona pilastrami.
Portal wejściowy jest zakończony kartuszem z napisem "Deo Familiae Posterisque Sacratum Hoc extruxit Aedificium David Sigmundus Comes a Zedlitz ad 1746 d 18 Octobris". W elewacji tylnej znajduje się zejście do ogrodu.
Park który otacza pałac został zaprojektowany przez Petera Josepha Lenné - dyrektora ogrodów królewskich, a przy budowie wykorzystano naturalne stawy i strumienie wody. Wewnątrz pałącu znajdują się pokoje gościnne z cennymi obrazami, biblioteka pełna starych książek z dziedziny prawa oraz restauracja.
Pałac jest ogólnodostępny, można pospacerować z zewnątrz z każdej strony. Wnętrza są tylko częściowo udostępnione dla turystów, m.in. stara biblioteka.
http://dolnyslask.org/palace/obiekty/kraskow/